• Instrument: tšello

 

Andreas Lend alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õp.Laine Leichteri tšelloklassis. Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Peeter Paemurru). Aastatel2005/2006 täiendas ta end , Soomes Sibeliuse Akadeemias (prof. Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarinen). Lisaks on A.Lend osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (FransHelmerson, David Geringas, Martin Ostertag, Jan-Erik Gustafsson, Niels Ullner, Marko Ylonen, Matias de Oliveira Pinto, Aleksander Ivashkin, Johannes Goritzki jt.).

A.Lend on edukalt osalenud ning preemiaid pälvinud mitmetel konkursside: I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurssfestivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004), III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijatekonkursil (Riia, 2002) ja rahvusvahelise Liezeni tšellokonkursi laureaat (Austria, 2000). Aastatel 2009 ja 2010 sai A.Lend maineka „The International Holland Music Session” suveakadeemia stipendiumining talle on omistatud PLMF preemia “Noor Muusik 2011”. 2007 aastal valiti Andreas Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (peadirigent Vladimir Ashkenazy), mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Aastatel 2006-2016 töötas Andreas tšellistina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.

Hetkel on Andreas tšellist Rahvusooper Estonias ja osaleb keelpillikvartetis Prezioso ning ansamblis Estonian Cello Ensemble.  Lisaks tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes.