• Instrument: viiul

 

Andrus Haav alustas viiuliöpinguid 6 aastaselt Kiviölis Tiina-Mai Arundi juures, 8 aastasena jätkas öpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis öp. Aino Riikjärve viiuliklassis. 1993 löpetas Eesti Muusikaakadeemia prof. Mari Tampere öpilasena ja magistri diplomi sooritas 1997 prof. Igor Bezrodny viiuliklassis Sibeliuse Akadeemias Helsingis.
Andrus Haav esineb regulaarselt solistina nii sumfoonia- kui kammerkontsertidel. Viimaste aastate partneriteks on olnud pianist Ralf Taal ja viiuldaja Ruth Haav.
Andrus on osalenud C.Nielseni nim. Rahvusvahelisel viiuldajate konkursil Taanis Odenses ning Markneukircheni Rahvusvahelisel viiuldajate konkursil Saksamaal.
1992. aastal vöitis Andrus Haav laureaaditiitli Eesti Kontserdi korraldatud noorte interpreetide konkursil ”Con Brio”. 1993. aasta suvel valiti ta maailma noorte solistide kammerorkestrisse „Fiori Rari“, mis tegutses Sveitsis Luganos.
1996. aastal saavutas Andrus 1. preemia II Rahvusvahelisel Heino Elleri nim. viiuldajate konkursil Tallinnas. 2008 oli ta kutsutud sama konkursi zuriisse.
1997-2001 töötas ta öppejöuna Eesti Muusikaakadeemias. Alates novembrist 2000 on Andrus Haav Soome Rahvusooperi orkestri uks kontsertmeistritest ja alates 2006 paralleelselt ka Rahvusooper Estonia orkestri kontsertmeister.