• Instrument: dirigent
  • E-post: edutuul@gmail.com

 

Edmar Tuul (s. 1990) on noor tunnustatud Eesti dirigent, kes 2014. aastal pälvis Gustav Ernesaksa õppestipendiumi ning samal aastal võitis III koht VI Eesti noorte koorijuhtide konkursil. 2017. aastal juhatas Tuul noortemeeskoore XII noorte laulupeol “Mina jään”.
2007. aastal asutas Edmar Tuul koos helilooja Rasmus Puuriga noorteorkestri “Reaalmažoor”. Kümne tegutsemisaasta jooksul anti välja seitse heliplaati. 2011. aastal toodi lavale ooper “Katuselt” koostöös teater NO99-ga. Lisaks salvestati kontserte Eesti Rahvusringhäälinguga, sh 2013. aastal vabariigi taasiseseisvumisele pühendatud kontsert “Teel koju”.
Alates 2015. aastast on Tuul korduvalt juhatanud Tallinna kammerorkestrit kontsertsarja “Noorte filharmoonia” raames. Koostöö uue kavaga jätkub ka tuleval hooajal. 2017. aasta aprillis debüteeris Tuul Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees, olles dirigent Kristiina Poska assistendiks seoses festivali Eesti Muusika Päevad avakontserdiga. Sama aasta maikuus andis Tuul esimese täispika kontserdi Eesti Rahvusmeeskooriga. Kontserdi “Kuidas elaksid…” kohta kirjutati tagasisidet: “Kahtlemata on Edmar pannud märgi maha – näitab, et on väga arvestatav dirigent; Edmarile iseloomulik omadus on loomistahe ning hoovav energia”.
2017/18 aastal on Edmar Tuul peadirigent kollektiivides: Pärnu Muusikakooli keelpilliorkester, Pärnu Regionaalne noorte sümfooniaorkester, Kuusalu naiskoor “Kadri” ja segakoor “Tallinna Raekoor”. Lisaks on ta abidirigent Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sinfoniettas.
Edmar Tuul juhatunud teiste hulgas ka kollektiive: Gstaad Festivali sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Muusikakeskkooli sümfooniaorkester, Pärnu linnaorkester, Üle-eestiline Noorte sümfooniaorkester, Eesti Muusikaõpetajate sümfooniaorkester, EMTA koor ja – Sinfonietta.
Ta on teinud koostööd dirigentidega: Tõnu Kaljuste, Neeme Järvi, Kristjan Järvi, Kristiina Poska, Mihhail Gerts, Erki Pehk, Hirvo Suva jpt. Samuti teatritega: Rahvusooper Estonia, Teater NO99, “In Teater”, Eesti Nuku- ja Noorsooteater ning festivalidega: Eesti Muusika Päevad ja Pärnu Muusikafestival. Edmar Tuul on õppinud ja täiendanud end dirigentide: Tõnu Kaljuste, Neeme Järvi, Kristjan Järvi, Gennadi Roždestvenski, Colin Metters, Achim Holubi, Lukas Groen’i ja Leonid Grin’i käe all.