• Instrument: klaver

Elena Fomina alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakoolis, sai muusikalise keskerihariduse Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis, kus ta õppis prof. Anna Klasi ja Renate Goznaja käe all. Seejärel jätkas Elena õpinguid Peterburi Rimski-Korsakovi nim. konservatooriumis prof. Maria Karandašova, prof. Pavel Serebrjakovi ning prof. Igor Komarovi klaveriklassis.

1972.aastal saavutas Elena esikoha Ludvig van Beethoveni pühendatud noorte pianistide  konkursil Tallinnas.  G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis õppides saavutas Elena mitmel korral esikohti vabariiklikel noorte pianistide konkurssidel Tallinnas ja Tartus. Teda on autasustatud parima kontsertmeistri tiitliga mitmetel vabariiklikel, vabariikidevahelistel ja rahvusvahelistel keelpillimängijatele konkurssidel. Ta on esinenud kammeransamblistina paljudes välisriikides ja osalenud  mitmetel rahvusvahelistel  muusikafestivalidel. Esinenud mitmete nimekate Eesti ja ka välismaa interpreetidega, sh Anna-Liisa Bezrodny,  Kristina Kriit, Mari Tampere- Bezrodny, Andrus Haav, Peeter Paemurru,  Venemaa Föderatsiooni teeneline kunstnik Maria Safarjants,  Mariinski teatri tšellorühma kontsertmeister Aleksandr Ponomarenko.

2003. aastal ta on salvestanud CD koos Anna-Liisa Bezrodnyga. Eesti Raadiofondis on tal salvestused koos Anna-Liisa Bezrodny, Kristina Kriidi, Andrus Haava ning Peeter Paemurruga. Koos Mart Laasiga osales muusikafilmis “Noored muusikud” (1981).

Käesoleval ajal töötab Elena Fomina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kontsertmeistrina.