“..Tema mäng oli lummav.. interpretatsioon ainulaadne ja igati väärt võrdlust selliste legendaarsete pianistidega nagu Wilhelm Kempff või Martha Argerich..” (PianoNews, Saksamaa). ”..Nahkur on muusik, kelle kontserdid on kriitikute poolt kõrgelt hinnatud..” (TrevisoPress, Itaalia). ”..Tema mäng väljendas uskumatut pianistliku küpsust.. ta võlus publiku esimeste taktidega, tema forte pani klaveri värisema, tema piano oli nagu muusikaline paitus..” (Il Gazzettino, Itaalia).

Hando Nahkur on võitnud tipp-preemiaid paljudelt pianistide konkurssidelt Eestis, Itaalias, Kreekas, Venemaal, USAs ja Kanadas. Teda on tunnustatud prestiižsete auhindadega mitmel pool maailmas: Kuld Teenetemärk Eesti muusika ja kultuuri edendamise eest (Kanada), Harold von Mickwitz’i preemia (USA) ja Rahvadiplomaadi aukiri Eesti Vabariigi Välisministeeriumilt (Eesti).

Ta on andnud kontserte Rootsis, Eestis, Taanis, Soomes, Saksamaal, Hollandis, Belgias, Tšehhi Vabariigis, Prantsusmaal, Austrias, Kreekas, Shveitsis, Itaalias, Kanadas, Costa Ricas, Venemaal ja Iisraelis. Ameerikas on tal kontserdid olnud enam kui kahekümnes osariigis. Tema plaadid on võitnud mitmeid auhindu: “DeusExClavier” valiti “Aasta Plaadiks” Saksamaal. “..Hando Nahkur on üks suurtest üllatustest klaverimaastikul.. selle CD’ga mängis ta end suurte pianistide ridadesse..” (ZEIT-ONLINE, Saksamaa). “Waltzing Mephisto by the Danube” võitis Hõbemedalid Instrumentalisti ja Klassikamuusika kategooriates Global Music Awards’il USAs. TheWholeNote Kanadas kirjutas: “..Brilliantne mäng.. meeldivalt värske.. Nahkur mängib muljet avaldava kergusega, märkimisväärse selguse ja sütitava energiaga.. Mefisto Valss on Hando Nahkuri esituses taaskord uuesti sündinud..”.

Hando läks Ameerikasse rohkem kui kümme aastat tagasi, et alustada õpinguid Yale’i Ülikoolis. 15-st aastasena tegi ta debüüdi Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestriga ja 16-st aastasena debüteeris juba Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri solistina. Alates sellest ajast on ta soleerinud mitmete orkestrite ees Kanadas, USAs, Costa Rical ja Euroopas.

Nahkur on tuntud ka muusika arranzeerijana. Ta on arranzeerinud mitmeid tuntud poplaule soolo klaverile ja tihti esitab neid oma kontsertidel. Tema originaal klaveriseaded anti esmakordselt välja 2014.aastal Alfred Music kirjastuse poolt USAs. ”Püha Öö – 10 Seadet Aegumatutest Jõululauludest” on seadete tsükkel, mille Nahkur on pühendanud nii klassikalise kui ka pop klaverimänguga tegelevatele pianistidele.

Handol on viis ülikooli kraadi neljast USA ülikoolist: Yale University School of Music, New England Conservatory of Music, Texas Christian University School of Music ja SMU Meadows School of the Arts. Ta on esimene muusik, kellele SMU Meadows School of the Arts andis maineka Artisti Diplomi. Tema juhendajateks olid Boris Berman, Gabriel Chodos, Tamás Ungár ja Joaquín Achúcarro. Hetkel on Nahkur doktoriõppes University of North Texas’es, tema juhendajaks on Dr.Pamela Mia Paul. Eestis õppis Hando Tallinna Muusikakeskkoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Tema juhendajateks klaveris, löökpillides ja dirigeerimises olid Ülle Sisa, Erna Saar, isa Toivo Nahkur, Aleksandra Juozapenaite-Eesmaa, Kristjan Mäeots, Olav Ehala ja Ants Sööt.

Ta on esinenud mitmetel rahvusvahelistel Muusikafestivalidel: The International Holland Music Sessions (Holland), Aspen Muisc Festival (USA), “PianoTexas” (USA), “Klaver” (Eesti), TCU-Cliburn Piano Institute (USA), Festival Internacional de Piano (Mehhiko), TCU/Liszt Academy Festival (USA), West Chester Piano Institute (USA), National Conference on Keyboard Pedagogy of the Frances Clark Center (USA) ja St.Andrews Summer Festival (Kanada).

Nahkuril on olnud kontserdid paljudes kontsertsaalides, kaasaarvatud: Amsterdam Concertgebouw (Holland), Meyerson Symphony Center (TX, USA), Theater of Markopoulo Mesogaias (Kreeka), Vienna Konzerthaus (Austria), Steinway Hall (NY, USA), Teatro Eden (Itaalia), Caruth Auditorium (TX, USA), Vredenburg Leidsche Rijn (Holland), Casa de la Cultura (Mehhiko), George Weston Hall (Kanada), Harris Concert Hall (CO, USA), Isabella Stewart Gardner Museum (MA, USA), Palace of Fine Arts (CA, USA), PepsiCo Recital Hall (TX, USA), Irving Arts Center (TX, USA), Jordan Hall (MA, USA), Yamaha Piano Salon (NY, USA), Ed Landreth Hall (TX, USA), National Theatre (Costa Rica), Cartago City Hall (Costa Rica), Steinway Hall (TX, USA) ja The Museum of Fine Arts (FL, USA).

Hando on välja andnud neli CD plaati: “Works by..” (HN Productions), “DeusExClavier” (ERP), “O Holy Night” (HN Productions) ja “Waltzing Mephisto by the Danube” (ERP).

Oma kontsert-tegevuse ja õpingute kõrvalt on Nahkur Dallase Christ Lutheran kiriku kunstiline juht. Ta esineb seal pianistina/organistina, dirigeerib mitut koori ja juhib terve kiriku muusikaprogrammi.