Hanna-Liis Nahkur (1982) alustas viiuliõpinguid 1989.a Tallinna Muusikakeskkoolis Tiiu Peäske juhendamisel. Aastast 2001 jätkusid õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias dotsent Urmas Vulbi viiuliklassis ning 2004/2005 täiendas ta end Soomes, Sibeliuse Akadeemias prof. Tuomas Haapaneni juures. 2006. a lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe ning 2010. aastal ka õpingud magistriõppes.
Hanna-Liis Nahkur on osalenud mitmetel konkurssidel ning on saavutanud ka auhinnalisi kohti. Ta on esinenud nii solisti kui ka kontsertmeistrina mitmete orkestritega, seda nii Eestis kui ka väljaspool. Aastatel 2006, 2007 ja 2008 võitis ta stipendiumi The International Holland Music Sessions Summer Academy
suvekursusel osalemiseks. Samuti on ta osa võtnud Silvia Marcovici, Mihaela Martini, Anatoly Resnikovsky jt.
meirstrikursustest. Aastatel 2005-2015 õpetas Hanna-Liis viiulit Tallinna Muusikakeskkoolis. 2007. a töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris. 2014-2016 oli ERSO esimese viiuli rühma abikontsertmeister. 2017. aastast on Hanna-Liisi kasutus Eesti Pillifondi poolt talle antud Henricus Catenari (kannab ekslikult meistri õpilase Giofredo Cappa nime) viiul (1670).
2006. aastast on Hanna-Liis Nahkur keelpillikvartett Prezioso liige/asutaja. Kvartett on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti, andnud kontserte ning osalenud festivalidel nii Eestis kui ka välismaal (Soome, Venemaa, Holland, Saksamaa,Türgi). 2010. sügisel korraldati kvartetile kontserttuur
erinevates Hollandi linnades ning 2015. aasta jaanuaris toimusid edukad kontserdid Saksamaal koos pianist Hando Nahkuriga. Publikumenu ja kriitikute kiitvad hinnangud on kvartetti saatnud nii Eesti kontserdilavadel kui ka välismaal. Keelpillikvartett Prezioso on osalenud Petersen Quarteti, Johannes Goritzki, Lydia Mordkovitchi, Lluis Claret, David Takeno, Christoph Poppeni jt meistrikursustel, osalenud korduvalt The International Holland Music Sessions Summer Academy kursustel ning olnud kaastegev Paavo Järvi meistriklassis.
Kvartett on olnud mitmete eesti heliloojate uudisteoste esmaesitajaks (Tõnu Kõrvits, Liis Viira, Rein Rannap, Aaro Pertmann, Mariliis Valkonen, Timo Steiner, Mirjam Tally, Sven Grünberg, Tauno Aints, Margo Kõlar, Kristjan Randalu, Mai Agan, Kristo Matson, Tatjana Kozlova-Johannes) ning teinud koostööd paljude väljapaistvate muusikutega (pianistid Antti Siirala, Mihkel Poll, Age Juurikas, Hando Nahkur, Rein
Rannap, Kristjan Randalu, helilooja/dirigent Konstantia Gourzi, dirigent Kristjan Järvi, klarnetist Toomas Vavilov, oboemängija Riivo Kallasmaa, kitarristid Ain Agan, Mai Agan, Jaak Sooäär, Andre Maaker, lauljad Pille Lill, Tui Hirv, Pirjo Püvi, Hanna- Liina Võsa, Maarja-Liis Ilus, Maria Listra, Hedvig Hanson, Tõnis Mägi, Ott Lepland, Voldemar Kuslap, Kadri Voorand jt.)
2012. aasta kevadel ilmus kvarteti CD, kus kõlavad Jaan Räätsa, Erwin Schulhoffi, Anton Weberni ja Peteris Vasksi teosed. Lisaks on Prezioso olnud kaastegev mitmete lauljate, ansamblite ja instrumentalistide heliplaatidel. Hanna-Liina Võsa ja Kristjan Randaluga toodi KUMU auditooriumis lavale muusikaline monolavastus ”Viimane monogaamlane ”. Viimastel aastatel on astutud üles erinevates kontserdisarjades nii Eestis kui väljaspool.
Oluline on olnud osalemine projektis KAHEKSA, mille raames anti mitmeid kontserte ning mis kulmineerus 2017. aastal heliplaadi ilmumisega, millel kõlavad 8 eesti helilooja teosed kitarrile ja keelpillikvartetile.
Alates 2017. aastast on kvartett teinud tihedat koostööd dirigent Kristjan Järviga, koos on antud kontserte erinevate ansamblite ning solistidega.