Heiki Mätlik on esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa maades (sh. paljudel kitarrifestivalidel (e.g. at Stockholm Guitar Festival, Iserlohn Guitar Symposium, Gävle Guitar Festival, Tampere Guitar Festival and Espoon Kitarapäivat, Vilnius Guitarfestival, S. Petersburgi Virtuozx gityarx jt.) ning teinud kontsertturneesid Canadas, USAs, Austraalias, Jaapanis, Hiinas, Venemaal ja Argentiinas. Ta on teinud koostööd paljude Eesti (Leili Tammel, Tiiu Levald, Kaia Urb, Samuel Saulus, Arvo Leibur, Henry-David Varema, Urmas Vulp, Andres Uibo, Jaak Sooäär, Martin Kuuskmann, Terje Terasmaa) ja välismaa solistidega (Per Skåreng, Kari Äikäs) ja dirigentidega (Mika Eichenholz, Paul Mägi, Toomas Vavilov).

Ta on salvestanud kammermuusiku ja solistina üle 50 CD ja DVD sealhulgas ka firmadele Harmonia Mundi, Finlandia Records, Antes, Forte ja Alba Records, viimasele topeltalbum J.S. Bachi lautoteostega (1999). Trios A. Leiburi ja T. Terasmaaga (Estonian VGV Trio) salvestatud “Tango King Astor Piazzolla” valiti aasta parimaks klassikaplaadiks Eestis (2000). Ta on juhtinud ETV-s

ja ER-is kitarri ja selle mängu tutvustavaid saatesarju (1981-84″Kitarrimängud”, 1990-93 “Kitarrikool”). Ta on pälvinud EV kultuuripreemia (1991), ER-i aasta muusik tiitli (1999) ja Valgetähe medali (2001). 1990 a-st on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, õpilasi:

Kuldar Kudu, Peeter Prints, Jelena Ossipova, Kristo Käo, Jorma Puusaag jt.

Ta on juhatanud meistriklasse ka välismaal (paljudes Skandinaavia ja Euroopa kõrgkoolides, USAs, Jaapanis, Argentiinas, Hiinas), pidanud loenguid kitarrimängu ajaloost ja kitarriõppe metoodikast ning koostanud mitu kitarriõpetuse alast õpikut ja raamatut ning DVDd.

2012. kaitses Heiki Mätlik filosoofiadoktori (muusikavaldkonnas) kraadi väitekirja teemal “Johann Sebastian Bachi lautoteoste kitarriseaded ja nende esitus klassikalise kitarriga”.