• Instrument: laulja, sopran

 

Helen Lokuta lõpetas 2002. aastal Eesti Muusikaakadeemia laulu erialal Pille Lille ja prof Tamara Novitšenko juhendamisel ning on õppinud ka Karlsruhe Muusikakõrgkoolis (2000) ja Karlsruhe Ooperikõrgkoolis (2001) prof Maria Venuti juures. Ta omandas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ka magistrikraadi, juhendajaks prof Jaakko Ryhänen.

Helen Lokuta on Rahvusooper Estonia koosseisuline solist alates aastast 2006. Ühtekokku kuulub tema repertuaari üle 40 ooperi ja opereti pearolli ning üle 20 oratooriumi nii Eestis kui ka mujal Euroopas. Samuti on ta andnud kammermuusika soolokontserte nii eesti, saksa kui ka hispaania heliloojate loomingust. Helen Lokuta on teinud koostööd paljude maade sümfooniaorkestrite ja dirigentidega. Ta on osalenud Nargen Opera projektides ja esinenud soololauljana ka väljaspool Eestit. Viimane edukas ringreis oli 2015. aastal Iisraelis Jeruusalemma Sümfooniaorkestriga.

2005. aastal pälvis Helen Lokuta Pille Lille Muusikute Fondi patrooni Lord Carlisle’i nimelise preemia “Noor muusik”. 2007. aastal omistati talle Eesti Teatriliidu aastaauhind nimirolli eest Rossini “Tuhkatriinus” ning Õpetaja ja Ingli rolli eest Tõnu Kõrvitsa ooperites “Tuleaed” ja “Mu luiged, mu mõtted” ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kaalukate lavarollide loomise eest.