• Instrument: orel

 

Mitmekülgse repertuaari ja virtuoosse mängustiiliga Ines Maidre on üks tunnustatumaid Eesti organiste. Tema tõlgenduses kõlavad ühtviisi meisterlikult nii varajane barokk, värvikas romantism kui ka tänapäeva muusika.

Ines lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi Bruno Luki klaveriklassis ja orelierialal Hugo Lepnurme juures. 1989-91 täiendas end oreli erialal Pariisis Ecole Niedermeyeris Daniel Rothi juhendamisel (Prix d’Excellence avec felicitations). 1994-1998 õppis ta Bergeni Griegi Akadeemias klavessiini ja barokkinterpretatsiooni Hans Knut Sveeni juhendamisel.
1991.a. võitis Ines Maidre Prantsusmaal Versaille’ rahvusvahelisel organistide võistlusel I preemia.

1986-1992 töötas IM Tallinna Riikliku Konservatooriumi oreliõppejõuna. Alates a.2000 on
ta tegev orelidotsendina Bergeni Griegiakadeemias Norras.

Maidre orelimäng on leidnud tunnustust peene stiilitunde ja virtuoosse mängutehnika poolest.
Ta on osalenud paljudel Eesti ja välismaistel muusika festivalidel (Amsterdam, Nürnberg, Berliinis, Hamburg, Haarlemis, Brüsselis jm) ning esinenud sellistes kuulsates katedraalides nagu Westminster Abbey Londonis, Notre-Dame ja St Sulpice Pariisis. Koostöös erinevate orkestritega Martin Fischer-Dieskau, Leo Krämeri, Neeme Järvi jt juhatusel on ta soleerinud mitmete orelikontsertide ettekandel.
2008.a. viibis Maidre kontsertreisil Lõuna-Ameerikas ja 2011.a. turneel USA-s, kus andis rea kontserte ja meistrikursusi. Ansambli Musica Celines klavessinisti-organistina esineb ta sageli mitmesugustes barokkprogrammides. Maidre koostööst erinevate solistidega on sündinud huvitavad kavad, mis ühendavad orelit ni Gregooriuse laulu, tantsu, viiuli, harfi, trompeti, süntesaatori kui keelpillikvartetiga.

Ines Maidre repertuaar on mitmekülgne, ulatudes vanamuusikast modernse loominguni. Ta olnud mitmete eesti heliloojate oreliteoste esmaesitajaks ja salvestanud orelimuusikat mitme riigi raadiole ja heliplaadifirmadele (Toccata Classics, Forte, Antes, Eres).
Temalt on ilmunud CD-d „Kellad orelis“, Cantus Nordicus“, „Hommage á la Cathedrale“, Peeter Süda, Rudolf Tobiase ja Anti Marguste Oreliteosed. Juulis 2013 ilmub tema uusim CD „Revived in Tango“ plaadifirma Grappa/Pro musica labeli all.

Omanäoliste kontserdikavade (“Luigelaulud orelile”, “Katedraali aknad”, “Hümnimuusika läbi aegade”) on Ines Maidre pälvinud Eesti Kultuurikapitali aastapreemia.