Irina Oja lõpetas Muusikakeskkooli Novosibirski Riikliku Konservatooriumi juures ning 1998. aastal Krasnojarski Riikliku Muusika- ja Teatriakadeemia Svjatoslavi Ovodovi klaveriklassis. Ta on töötanud eksperementaalses keskkoolis Univers klaveriõpetajana ja kontsertmeistrina ning Krasnojarski Riikliku Muusika- ja Teatriakadeemias kontsertmeistrina näitlejameisterlikkuse kateedris dots. Nina Žarova klassis ning soololaulu kateedris dots. Natalja Aleksejeva klassis.

1999. aastast tegutses ta kontsertmeistrina teatris Vanemuine, 2004. aastast klaveriõpetajana ja kontsertmeistrina Tartu I muusikakoolis ning Heino Elleri nim Tartu muusikakoolis Taisto Noore lauluklassis.  2012. aastast õpib Irina EMTA magistrantuuris dots Marrit Gerretz-Traksmanni kammermuusikaklassis ning 2013. aastast töötab EMTAs lauluosakonna kontsertmeistrina.

2009. aastast Irina on kammeransambli Dorpat  solist. Ta on esinenud kontsertidega erinevates paikades üle Eesti nii solistina kui kammerkoosseisudes – duost sekstetini.