- Instrument: laulja, metsosopran
Jane Tiik on mitmekülgse kogemusega vanamuusika, klassikalise laulu ja kaasaegse muusika interpreet.
Õppinud laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Gnessinite nim. Venemaa Muusikaakadeemias ja Karlsruhe Riiklikus Muusikaülikoolis, on ta täiendavalt süvenenud vokaalmetoodikasse Baseli Muusikaülikoolis; lisaks osalenud nt. Francoix Leroux`, Elena Obrastsova, Larissa Ghergjeva, Karen Brunsseni ja Ioana Bentoiu meistrikursustel.
Lauljatööle Eesti Filharmoonia Kammerkooris ning ooperirollidele „Vanemuises“ ja mujal andsid suunda dirigendid Peeter Lilje, Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Anu Tali, Mihkel Kütson, Lauri Sirp.
Professionaalse muusika skeene Šveitsis on toonud koostööd korüfeedega nagu Thomas Hengelbrock ja Balthasar Neumann Ensemble, Giovanni Antonini ja Baseli Kammerorkester, Fritz Hauser ja Trio Klick, ARTE saksofonikvartett, Orchestre de la Suisse Romande ja Tonhalle Orchester Zürich. Lisaks projektid lavastajate Calixto Bieito, Andreas Homokiga ja Robert Carsoniga (Elbphilharmonie, Théatre de Champs-Elysée, Baseli ja Zürichi ooperiteatrid). Heinz Holligeri ooperi „Lunea“ maailmaesiettekanne koos Baseli Madrigalistidega valiti ajakirja „Opernwelt“ poolt aasta uudisteoseks; 2023.a. sai ooperi live-esitustest valminud CD International Classical Music Awardi (ICMA) auhinna uue muusika kategoorias.
Baseli Madrigalistide ridades on esinetud festivalidel nagu Türingeni Bach Festival ja mainekal Luzerni Festivalil. Kavasid nii renessansist kui barokist on Jane Tiik esitanud ansamblitega Chant1450 ja La Visione, nagu ka duos lautomängija Andre Paiva de Figueiredo või organist Thomas Schmidiga.
Jane Tiik on Zürichi Tonhalle Orkestri (muusikaline juht Paavo Järvi) ametliku partnerkoori, Zürcher Sing-Akademie` liige. Ilmumas on Mendelssohni Lobgesangi, Orffi Carmina Burana ja Beethoveni „Fidelio“ plaadistused Paavo Järvi juhatusel.
Koori kunstilise juhi Florian Helgathi käe all on osaletud Taipei International Choral Festivalil, aga ka Gstaadi, Hamburgi, Wiesbadeni, Baden-Badeni jpt. festivalidel ning esitatud arvukalt Šveitsi heliloojate (uudis)teoseid . Koor on esinenud koos nt. Bernard Haitinki, Mariss Jansonssi, David Zinmanni, Kent Nagano, Jonathan Notti, Michael Gläseri, Mariss Sirmaisi, Matthias Pintscheri ja Michael Sanderlingiga.
Regulaarne koostöö vanamuusika orkestriga Freiburgi Barokkorkester on leidnud väljundi CD-plaatidel nagu näiteks Beethoveni juubeliaastaks 2020.a. valminud Beethoveni 9. Sümfoonia (dir. Pablo Heras-Casal) ja 2018. aasta palju tunnustust pälvinud René Jacobsi „Leonore“ interpretatsioon; samuti C. M. von Weberi Nõidküti värskeim redaktsioon René Jacobsi poolt, mis valmis ooperi esiettekande 200-ks juubeliks, aastal 2021.
Jane Tiik on andnud soolokontserte Tallinnas , Moskvas, Berliinis, Baselis; 2018 aastal valmis koos Baseli Muusikaülikooli professori Jan Schultszi ja sopran Gunta Smirnovaga eesti, läti ja leedu kunstlaulu kolme perioodi tutvustav kava Via Baltica, märkimaks Eesti, Läti ja Leedu Vabariikide 100.-dat sünnipäeva.
2019. aasta Üldlaulupeole õnnestus Jane Tiik`i juhatusel pääseda Baselis 2014. aastal loodud eesti koorilaulu viljeleval kooril I.M.E.
2019. aastal andis Jane Tiik oma panuse Aino Tamme mälestuse tutvustamisse dokumentaal-fantaasias „Varjuring“, mille kirjutas ja lavastas Liis Kolle; partneriteks Toomas Täht ja Martti Raide.
Jane Tiik on olnud kantorite kursuse juhendaja Solothurni kantonis ja kümme aastat soololaulu õpetaja ameerika keskkoolis Black Forest Academy, mitmed tema õpilased on jätkanud muusikaõpinguid USA ülikoolides.