• Instrument: tšello
  • Sünniaeg: 1.07.1994

 

Johannes Välja on sündinud 1994. aastal Tallinnas. Tšelloõpinguid alustas ta 2001. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Mart Laasi juhendamisel. Alates 2013. aastast õpib ta Saksamaal Müncheni muusika- ja teatrikõrgkoolis professor Wen-Sinn Yangi tšelloklassis.

Johannes on end täiendanud Natalja Gutmani, Ivan Monighetti, Wolfgang Boettcheri, Jens Peter Maintzi, Laszlo Fenyö, Wolfgang Emanuel Schmidti, Patric Demenga, Francis Gouton’, Colin Carri ja paljude teiste meistrikursustel. Ta on osalenud Astona rahvusvahelise suveakadeemia, Rutesheimi tšelloakadeemia, samuti Amsterdami tšellobiennaali ja Kronbergi akadeemia tšello meistriklasside töös.

Johannes on esinenud solistina mitmete orkestrite ees, mille hulgas on näiteks Tallinna Kammerorkester, Bad Reichenhalli filharmoonia ja České Budějovice filharmoonia orkester. Kammermuusikat on Johannes esitanud koos selliste nimekate muusikutega nagu Julia Fischer, Christopf Poppen ja Hariolf Schlichtig. 2012. aastal võitis Johannes 1. koha rahvusvahelisel Liezeni tšellokonkursil Austrias. Alates 2015. aastast on Johannes Yehudi Menuhini “Live Music Now” stipendiaat.