• Instrument: orel

 

Kadri Ploompuu on Tallinna Toomkiriku organist alates 1990. aastast. Ta on sellest ajast alates andnud toomkirikus sadu orelikontserte, samuti ka kontserte koos teiste muusikutega.

Ta on oma tööülesannete tõttu ka kiriku kontserdielu produtsendi rollis. Tema korraldusel toimuvad toomkirikus igal laupäeva keskpäeval orelipooltunnid (alates 1991), samuti suvised kesknädala orelikontserdid (alates 2007) ning muud muusikalised sündmused.

Interpreet on alates 1985. aastast esinenud soolokontsertidega kõikjal Eestis, samuti välismaal (Taanis, Saksamaal, Šveitsis, Suurbritannias, Lätis, Rootsis, Soomes, Venemaal, Poolas) ning teinud koostööd väga paljude interpreetidega.

Kadri Ploompuu on lõpetanud 1979. a. G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli klaveri ja oreli erialal (õpetajad Leelo Kõlar ja Aime Tampere) ning  1985. a. Tallinna Riikliku Konservatooriumi samuti klaveri ja oreli erialal, õppejõududeks professorid Lilian Semper ja Hugo Lepnurm.

Tal on ilmunud mitu CDd: soolokava Tallinna Toomkiriku orelil (2004); „Hingekeeled“ trioga „Armonia“ (2013); „Tallinna Toomkiriku orel“ (2014) organist Piret Aiduloga; CD Max Regeri muusikaga koos viiuldaja Urmas Vulpiga (2017).