• Instrument: laulja, klaver

 

Katrin Lehismets lõpetas klaverierialal Haapsalu LMK(ôp. Päivi Tammik) ja Otsa-nim. MK( ôp. Lembit Orgse), ôppis klaverit ka TK-s.( Ada Kuuseoksa kl.) Lôpetas lauluerialal 1995 EMA( Ivo Kuuse kl.) ja 1999 Salzburgis Mozarteum`i ülikoolis magistriôppe kiitusega ( juhendaja Prof. KM Lilian Sukis). Täiendanud end Berliini H. Eissleri nim KMK-s ja Grazi KMK-s.
1998-1992 kupleeansambel „ Talongi“ liige millega esineti kôikal Eestis, samuti korduvalt Saksamaal, Rootsis ja Kanadas.

Tema ooperidebüüdiks oli Zerlina Praha Stavovske divadlo`s.
Olnud 1998-2000 Praha Riigiooperi solist( salvestisi tshehhi televisioonis) ja a-st 2000 vabakutseline laulja. Laulnud külalisena Estonia teatri Talveaias, Kairo ja Alexandria ooperimajades, Gärtnerplatz-teatris Münchenis ja Salzburgi Landestheater`is.

Esinenud mitme orkestri ja ansambli solistina( nt Frankfurdi FO, Peterburi orkester „ Klassika“, Austria uue muusika ans. OENM, Haapsalu Promenaadi Sümfoniett, Kammerorchester Regensburg, Bläsersolisten der Bayerischen Staatsoper jm. ja olnud Salzburgis „ Aspekte New Music Ensemble“ liige ( salvestisi Austria raadios). Esinenud festivalidel „ Praha kevad“, „Aspekte Salzburg“,“ Trieste Prima“,“Ooper Raekojas“, Kuressaare ooperipäevadel, Torino vana-ja nüüdismuusikafestivalil,Brno rahvusvahv. Muusikafestivalil, Salzburgi Internatsionaalsel Literatuurifestivalil jm.Esinenud oratooriumisolisti-ja kammerlauljana.

Andnud kontserte Eestis, Rootsis, Itaalias, Hispaanias, Poolas, Tshehhis, Slovakkias, Saksamaal, Austrias, Kreekas, Küprosel, Egiptuses, USA-s, Kanadas, Filippiini saartel.

Tegutsenud ka kontsertmeistri ja pianistina:1987-1988 Tallinna J. Tombi nim. Kuktuuripalees, 1988-89 Otsa-nim. MK-s, 1990-91 TK-s, 2005-2008 Salzburgis Grace Bumry erastuudios, 2006-2009 Salzburgi Landestheatrer`is,kus on olnud ka muusikajuht, 2007-2008 Salzburgi Ülikoolis Mozarteum Lilian Sukise ja Barbara Bonney klassis ja 2008 Salzburgi Mozarteumi Internatsionaalses Suveakadeemias.Osalenud pianistina 2004-2007 Salzburgis Romanischer Saal`i rahvusvah.

Kontserdisarjas „ Mozarti klaverisonaadid“ ja esinenud kalverisaatjana ja kammermuusikuna,muuhulgas Mozarteumi´i kvartetiga Salzburgi Festivali sponsoritele Wiesbadenis.

Alates hooajast 2009/ 2010 on Katrin Lehismets angazheeritud Landestheater`is Niederbayern kus teeb nii solisti kui kontsertmeistritööd ja esineb kammermuusikuna teatri kontserditel. Samal ajal on ta Salzburgis Theater (Off)ensive liige kus tegutseb laulja, näitleja, pianisti ja muusikajuhina.