• Instrument:  laulja, sopran

 

Sopran Kersti Ala-Murr on saanud magistrikraadi ja Postgraduate Diploma Stavangeri Ülikoolis Norras professor Elizabeth Norberg-Schulzi lauluklassi ôpilasena. Samas ôppis ta ka džässimprovisatsiooni ning pedagoogikat.
Lisaks soolokontsertidele Lääne-Euroopas, Skandinaavias, Ameerikas ja Kanadas on lauljatar osalenud Rahvusooper Estonia, EMTA ooperistuudio ning Karlsruhe Ooperikõrgkooli etendustes. Dirigent Per Kristian Skalstadi taktikepi all laulis ta Norras Wolfgang Amadeus Mozarti ooperis “La clemenza di Tito” Vitellia osa. Håkon Austbø juhatusel on ta esitanud Arnold Schönbergi monodraamat “Pierrot lunaire”. Ta on osalenud solistina Arvo Pärdi muusikafestival, Olivier Messiaen Festivalil, Oslo Ooperifestivalil, Viki Festivalil ja Mossi Muusikafestivalil Norras ning Tartu Muusikafestivalil, Tallinna Talvefestivalil, Rapla Kirikumuusika Festivalil ja Kuressaare Ooperifestivalil Eestis. Samuti on ta laulnud Nordfjordi Ooperiorkestri, UiS’i, Jæreni ja Sandnesi Sümfooniaorkestri, Stavangeri amatöör ning Stavangeri riikliku Sümfooniaorkestriga Norras. Pärnu Linnaorkestriga Eestis ja Bacau Sümfooniaorkestriga Rumeenias.
Kersti Ala-Murr on olnud poolfinalist Rahvusvahelisel Ooperilauljate konkursil Rietis, “Iris Adami Corradetti” konkursil Paduas, Itaalias ning Vox Artise konkursil Rumeenias. 2005. aastal pälvis ta auhinnalise koha Hendrik Krummi nimelisel konkursil Eestis. 2008. aastal oli ta Stavangeri Ülikooli solistide konkursi võitjate hulgas. Tema märkimisväärsemate preemiate hulka kuuluvad ka Stavangeri Ülikooli kunstnikupreemia värvikate ja huvitavate interpreteeringute eest, Fredrikstadi valla kultuuripreemia ning Stavangeri linna kunstniku stipendium aastal 2013.
Tihe koostöö akordionist Jaak Lutsojaga on toimunud aastast 2007. Esimene ühine CD, “Vaikimine oleks vale…”, valmis aastal 2010. Aastal 2013 ilmus teine ühine plaat “Adiós Nonino” koos Jaak Lutsoja Kvintetiga. CD äratas palju tähelepanu ning sellele järgnesid kontserdid koostöös erinevate jazzfestivalide ning Eesti Kontserdiga.
Norras on ta olnud üks alusapanijatest grupile OperaVolume, millega on aktiivselt tegutsetud üle kümne aasta. Koosseisu kuulub kaks sopranit, bariton ja pianist. Repertuaari on pärlid ooperitest, operettidest ja muusikalidest.
Lisaks aktiivsele tegevusele interpreedina, töötab Kersti Ala-Murr laulupedagoogi ning dirigendina. Ta on kuulunud ka Norra Kooriühingu Rogalandi osakonna juhatusse muusikalise nôustajana. Ühing oli aastal 2023 peakorraldajaks Estonia poistekoori reisile Norrasse. Kogu projekti kulminatsiooniks vôib pidada kontserti Stavangeri Kontsertmaja Fartein Valen saalis, kus muu hulgas kanti ette koos projektikoori ja Sandnesi Sümfoonia orkestriga René Eespere «Kaks jubilatsiooni» ja Cyrillus Kreegi «Requiem».