• Instrument: Kannel
  • Kodulehekülg:  www.kristimyhling.com

 

Kristi Mühling (s.1971) on eesti kromaatilise kandle interpreet, kelle peamiseks tegevusvaldkonnaks on klassikaline- ja nüüdismuusika. Ta on paljude kandlele loodud teoste esmaettekandja nii solisti kui kammermuusikuna ning kuulub ansamblitesse Resonabilis (asutatud 2002, www.resonabilis.com) ja Una Corda (asutatud 2009, www.unacorda.net). Kristi Mühling on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kromaatilise kandle õpetuse alusepanija ning on töötanud samas õppejõuna alates kandle eriala asutamisest 2002. aastal.

Haridustee ja pedagoogiline tegevus:
Kristi Mühling alustas kandleõpinguid Tallinna Muusikakoolis Els Roode juhendamisel ning jätkas samal erialal Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Aastatel 1991- 2000 õppis ta Sibeliuse Akadeemias Helsingis mille lõpetas magistrikraadiga kandle erialal solisti osakonnas (õppejõud Ritva Koistinen). Aastal 2000 pälvis Kristi Mühling Leedu,Vilniuses koraldatud Jonas Švedase nimelisel Baltimaade ja Soome kandlemängijate konkursil esikoha.

Kristi Mühling töötab kandleõppejõuna Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis alates 1997. aastast ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias alates 2002. aastast.

Tegevus interpreedina:
Kristi Mühing on aktiivne interpreet, kes esineb pidevalt solisti- ja kammermuusikuna nii kodu- kui välismaal. Ta on pühendunud eesti kromaatilise kandle kui mitmekülgsete võimalustega instrumendi tutvustamisele, arendamisele ja propageerimisele ning teeb
pidevalt koostööd heliloojatega uue kandlerepertuaari loomiseks. Ta on arvukate kandlele loodud uudisteoste esiettekandja esitades Mirjam Tally, Lauri Jõelehe, Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannese, Malle Maltise, Märt-Matis Lille, Kristjan Kõrveri, John Buckley (Iirimaa) ja teiste teoseid.

Lisaks ansamblitele Resonabilis (kannel, flööt, hääl, tšello) ja Una Corda (kannel, harf, klavessiin) osaleb ta aktiivselt erinevates muusikalistes projektides. Ta on esinenud solistina koos Tallinna Kammerorkestri, ERSO ja NYYD Ensemblega ning osalendu jazzmuusiku ja -helilooja Maria Fausti projektis Sacrum Facere.

Olulisemad CD-d:
2009 CD Resonabilis, kaasaegset kandle kammer- ja soolomuusikat (Resonabilis)
2011 CD Una Corda (Una Corda, Eesti Raadio)
2012 CD Resonabilis. North wind, South wind (ERP)