• Instrument: flööt
  • Kontakt: lina.fidelman@gmail.com

Liina Fidelman on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2014) flöödi erialal magistrantuuri cum laude ning bakalaureuseõppe Tartu Ülikooli Õigusinstituudis (2013). 2011/2012. a. täiendas ta end Berliinis Universität der Künste juures (prof. Annette von Stackelberg). Lisaks on ta osalenud väljapaistvate muusikute meistrikursustel (Barbara Gisler-Haase, Giorgio Marcossi, Renate Greiss-Armin, Michael Faust, Felix Renggli, Emma Tessier).
L. Fidelman on pälvinud arvukaid preemiaid konkurssidel, sealhulgas Eesti Interpreetide konkursil puhkpillidele pälvis ta Jüri Reinvere uudisteose Ricordanza parima esituse preemia ja Klassikaraadio auhinda, milleks oli teose salvestus Klassikaraadios.
Aastatel 2006-2011 töötas ta Narva Linnaorkestris (dir. Anatoli Štšura) flöödirühma kontsertmeistrina. Ta on mänginud ka erinevates kammeransamblites ning osalenud Rahvusooper Estonia (dirigent Vello Pähn, Mihkel Kütson), Eesti Noorte Puhkpilliorkestri (dir. Ott Kask, Harry Illak), EMTA orkestri (dir. Paul Mägi, Toomas Vavilov, Jüri Alperten), Tallinna Klaaspärlimäng Sinfonietta (dir. Andres Mustonen), Vanemuise (dir. Mihkel Kütson), Üle-Eestilise Noorte (dir. Jüri Ruut-Kangur) ja TLÜ Sümfooniaorkestri (dir. Jüri-Ruut Kangur, Martin Sildos), Pärnu Linnaorkestri (dir. Jüri Alperten), Järvi Festivaliorkestri (dir. Neeme Järvi) ja Kohtla-Järve Linnaorkestri töös (dir. Aleksandr Saveljev). 2012. aastal oli ta ainsana Eesti muusikutest valitud ülemaailmsesse orkestrisse Philharmonic Orchestra of the Animato Foundation (dir. Howard Griffiths), kellega esines parimates Euroopa kontserdisaalides.
Alates 2015. aastast teeb flöödimängija koostööd Goltsman Balletiga, kellega esineb erinevates kontserdipaikades. L. Fidelman teeb koostööd erinevate ansamblitega.