• Instrument: viiul
  • Sünnipäev: 9. jaanuar
  • Kontakt: lindasuss@gmail.com

 

Viiuldaja Linda-Anette Verte on omandanud bakalaureusekraadi Sibeliuse Akadeemias Mari Tampere-Bezrodny viiuliklassis ja jätkab samas kõrgkoolis magistriõpinguid prof. Réka Szilvay viiuliklassis. Ta on end täiendanud vahetusõpilasena Lõuna-California Ülikoolis (Thornton School of Music) Los Angeleses prof. Pamela Franki viiuliklassis ja arvukates meistriklassides. Viiuliõpinguid alustas ta Tiiu Peäske juures ning jätkas oma õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tema õpetajateks olid Ivi Tivik ja Mari Tampere-Bezrodny.

Solistina ja erinevates kammerkoosseisudes on Linda esinenud Venemaal, Taanis, Rootsis, Soomes, Ameerika Ühendriikides, Saksamaal ja Ukrainas. Ta on solistina esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Vanemuise Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestri, Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestri, Haapsalu Kammerorkestri, Uue Tänava Orkestri, VHK keelpilliorkestri ja Kiievi Solistide ees ning teinud koostööd dirigentidega nagu Paul Mägi, Jüri Alperten, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd, Atso Almila, Rasmus Puur, Erki Pehk, Arvo Volmer. Aastal 2020 oli ta koos dirigent Kaspar Männi ja Pärnu Linnaorkestriga Rasmus Puuri Viiulikontserdi esiettekandja.

Hooajal 2015/2016 mängis Linda praktikandina Kanada Rahvusliku Kunstide Keskuse (National Arts Center) orkestris. Olles aastatel 2016–2019 töötanud Vanemuise Sümfooniaorkestri kontsertmeistrina, pühendub ta käesoleval ajal peamiselt soolo- ja kammermuusika esinemistele. 2017. aastal ilmus Linda luuleraamat/CD, kus kõlavad teosed sooloviiulile ning muusika vahele loeb Linda poolt kirjutatud luuletusi Harriet Toompere.

Linda mängib aastal 2019 Londonis valminud Andreas Hudelmayeri viiulil.