Maren Ülevain lõpetas 1978. aastal Tallinna Muusikakooli ning 1984. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi dots. Urve Tautsi lauluklassis. Ta on ennast täiendanud Galina Kulkina, Linda Sauli, Eva Märtsoni, Pille Lille, Tõnu Bachmanni ja Ritva Erola, Edelmiro Arnaltese juures. 2007. aastal omandas Ülevain Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadi interpretatsiooni pedagoogika erialal. Lisaks läbis ta 2009. aasta sügisel Sibeliuse Akadeemia lauluõpetajate erikoolituse.

Aastatel 1977–1990 töötas Maren Ülevain Estonia Teatris kooriartisti kohal, täites ka erinevaid soolorolle nagu Ninon Imre Kálmáni operetis “Montmartre’i kannike”, Fidalma Domenico Cimarosa ooperis “Salaabielu”, Frizzi John Kanderi muusikalis “Kabaree”. Estonia Teatri koosseisus on ta esinenud Rootsi Kuninglikus Ooperis, Moskva Suures Teatris, Pariisi Theatre de la Comedie Francaise’s ja Savonlinna ooperifestivalil.

Hääleseadjana on Maren Ülevain töötanud selliste kooride juures nagu Tallinna Ülikooli naiskoor, Rapla segakoor „Cantus“, Tallinna Jaani kiriku lastekoor, Tallinna Piiskopliku Toomkiriku kammerkoor „Laudate Dominum“. Aastatel 1992–2003 oli ta lauluõpetaja Georg Otsa nimelise Muusikakooli ning alates 2004. aastast tegutseb Ülevain vabakutselise laulja ja lauluõpetajana. Tema õpilaste hulka kuuluvad Alla Popova, Erkki Otsmann, Riina Roose, Silja Trisberg, Darja Pastušenko, Jakko Maltis, Arne Hiob, Helen Tartes jt.

Alates 2002. aastast on Maren Ülevain andnud mitmeid soolokontserte, koostööpartneriteks Anne Tüür, Ülle Ritsbek, Eva-Maria Mägila, Juhan-Palm Peipman, Silver Ulvik, Tiiu Maasing, Mare Ots, Riina Gerretz, Jelena Antstal, Anna-Liisa Eller, Indrek Liit, Tiiu Õunapuu, Kadri Ploompuu, Tiia Tenno, Hille Poroson, Kersti Petermann jt. 2010. aastal sai teoks kontsert-etendus ”Rotund” vaimulikest eesti rahvalauludest koos nüüdistantsuga Eike Ülevainult. 2011. aastal valmis kontsert ”Viva Sevilla” hispaania muusikast, kus kõlasid Manuel de Falla ja F. Garcia Lorca laulud kitarri ja cajón´i saatel. ” 2011. sügisel, aga toimus kontsert ”Vanad vene romansid” , kus kitarril saatis Daniel Julle. 2012. aastal oli koostöö organist Tiit Kiigega. Kavas oli 8 Vivaldi aariat. Hetkel on ettevalmistusel projekt koos Kristi Mühliniguga. Selle sisuks on eesti vaimulik rahvalaul ja hispaania laul kandle saatel. Eesmärgiks on näidata ühiseid jooni kahe nii erineva rahva muusikas. Programmi on kavas esitada nii Eestis kui Hispaanias. Alates 2012. aasta sügisest on ettevalmistamisel ka saksa lied´i programm: Fr.Schubert, R.Schumann, J. Brahms,R.Strauss.
Mitmekesises repertuaaris, kuhu kuuluvad näiteks Johann Sebastian Bachi, Georg Friedrich Händeli, Wolfgang Amadeus Mozarti, Robert Schumanni, Franz Schuberti, César Francki teosed, on olulisel kohal ka eesti vokaalmuusika, eelkõige Mart Saare, Artur Lemba, Hugo Lepnurme, Kuldar Singi, Marje Singi ja Piret Ripsi laulud.
2004. aastal ilmus Maren Ülevainul CD „Vanad inglise jõululaulud“. 2007. aastal asutas ta koos koreograaf ja lavastaja Eike Ülevainuga MTÜ Kunstiüksus “Kollase Rähni Ordu” , mis on olnud erinevate kontsertide ja tantsulavastuste väljatooja. Alates 2005. aastast uurib Ülevain eesti professionaalse laulukultuuri ajalugu ning 2008. ilmus temalt raamat „Ununenud lauluõpetaja“ Tallinna Konservatooriumi lauluprofessorist Ludmilla Hellat-Lembast.