• Instrument: Flööt
  • Sünnipäev: 23. oktoober

 

Marion Strandberg (Aruvee) omandas flöödi erialal 2013. aasta juunis bakalaureusekraadi nii Antwerpeni Kuninglikus Konservatooriumis (prof Aldo Baerten)(kiitusega) kui ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (dots Raivo Peäske). 2015. aastal lõpetab ta magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (dots Mihkel Peäske). Ta on osa võtnud mitmetest konkurssidest – näiteks 2008. aastal Riias toimunud konkursil “Young flutist” saavutas 3.koha, 2009. aastal vabariiklikul keskastme muusikakoolide konkursil 2.koha. Samuti on ta osalenud edukalt konkurssidel erinevate ansamblitega.

Marion on soleerinud Pärnu Linnaorkestri ja ERSO-TMKK Sümfooniaorkestri ühendorkestri ees, 2011. a oktoobris esines ta solistina EMTA Sümfooniaorkestriga, dirigeeris Tõnu Kaljuste. Ta on osalenud paljudel meistrikursustel (sh Pirmin Grehl, Kersten McCall, Felix Renggli) ning alates 2014. aastast on Marion Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liige. Ta on esinenud ka mitmete teiste orkestrite koosseisus, nt Tallinna Kammerorkestri, Pärnu Linnaorkestri, sageli näeb teda Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestri ridades.

Marion esineb puhkpilliansambli Estica, Tallinna Uue Muusika Ansambli ja paljude teiste erinevate ansamblitega ning lööb kaasa projektides – näiteks mängib ta RO Estonia lastelavastuse “Väike Prints Hamlet” instrumentaalansamblis ning mängis Helena Tulve kammerooperi “It Is Getting So Dark” etendustel veebruaris 2014. Marion on esinenud ka Belgias, Hollandis, Soomes, Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Austrias jne.