• Instrument: tšello
  • Kontakt: martenmeibaum@gmail.com

 

Marten „Tšellariton” Meibaum (s. 1998) on eesti multi-instrumentalist, kirikumuusik ja improvisaator. Lõpetanud tšello erialal Tallinna Muusikakeskkooli (2016), õppis ta Manchesteris Põhja-Inglise Kuninglikus Muusikakolledžis (prof Nicholas Jones), ning on hetkel lõpetamas magistriõpinguid EMTAs. Eestis on tema peamisteks mentoriteks laulu, tšello ja oreli alal vastavalt Taavi Tampuu, Henry-David Varema, Andres Uibo ja Toomas Trass.

Lisaks klassikalise muusika viljelemisele on ta üles astunud R. Pajusaare – R. Valgre kavadega, mänginud festivalil Jazzkaar (aprillis 2022) ning esitanud EMTA puhkpilliorkestriga Fr. Gulda tšellokontserdi (märtsis 2022). Marten on ka aktiivne muusikahariduse propageerija: ta on andnud sada koolikontserti Kiili Vanamuusikaansambli koosseisus ning mõned ka soolokavaga.

Kammermuusika vallas on Marteni silmapaistvamad saavutused 2016. a klaverikvintetiga Kodumaine Viisik võidetud esikoht konkursil Muzicējam kopā ar draugiem ning 2021. a. Võidetud teine koht ja eripreemia “ansamblimuusika kõrguste poole püüdlemise eest” Talllinn Grand Sexteti koosseisus konkursil «Времен связующая нить». 2019-2022 töötas Marten RO Estonia orkestris.