• Instrument: klaver

 

Mihkel Järvi alustas klaveriõpingud 1992. aastal TMKKs Maigi Pakri klaveriklassis. Alates aastast 1995 alustas ta õpinguid Lahti Päijät-Häme konservatooriumis Rauno Jussila juhendamisel. Sealt jätkus tema teekond Helsingi Sibeliuse Akadeemias Hamsa Jurise ning Juhani Lagerspetzi klaveriklassis. Ta on täiendanud end ka Salzburgi Mozarteumi ülikoolis ning Matti Raekallio, Aleksandr Markovitši, Lauri Väinmaa, Ivari Ilja, Kalle Randalu, Piero Rattalino ja Lazar Bermani meistrikursustel.

Mihkel on võitnud auhindu Sally Westerdahli nimelisel konkursil, ning saavutas II koha Leevi Madetoja nimelisel konkursil (2000). Aastal 2001 pälvis Mihkel II koha koos oma õe Miina Järviga kammermuusika konkursil “Juvenalia“  ning žürii eripreemia Prahas toimunud rahvusvahelisel Czerny-nimelisel pianistide konkursil (2001).

Mihkel on esinenud solistina Eestis, Soomes, Saksamaal, Austrias, Hispaanias, Portugalis, Itaalias, Marokos, Rumeenias, Tšehhis, Suurbritannias, Leedus, Lätis ning osalenud solistina kammerorkestri Vivaldika Šveitsi ringreisil. Aastal 2012. aastal esines ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri solistina koos Marko Martiniga, Neeme Järvi juhatusel. Ta on ka aktiivne kammermuusik esinedes erinevate koosseisudega muusika festivalidel mitmel pool maailmas. Kevadel 2017 esines Mihkel koos õe Miina Järviga (viiul) 9 kontserdi turneel Hiinas (Shanghai, Nanjing, Tianjin jne.) Ta on ka Lihula Muusikapäevade üks korraldajatest.