• Instrument: flööt

 

Neeme Punder on lõpetanud Tallinna Konservatooriumi flöödi erialal, täiendanud end samas veel Rootsis ja Hollandis.
Ta on aastaid olnud varajase muusika ansambli “Hortus Musicus” solist, teinud kaasa ansambli kõik tähtsamad välisesinemised festivalidel ja mainekates saalides paljudel maadel – kogu Euroopas, Iisraelis, USA-s, Jaapanis ja Venemaal.
Ta on mänginud Soome-Eesti Barokkorkestris, The Art Russica, Tallinna Kammerorkester, jmt. Esinenud koos tuntud muusikute nagu A.Ljubimov, T.Grindenko, G.Kremer, P.Hillier, D.James, T.Kaljuste jne.
Neeme Punder on Andres Mustoneni kõrval meie üks innukamaid varajase muusikaga tegelejaid. Spetsialiseerunud varajase muusika interpretatsiooniprobleemidele, juhendab ta vastavat kursust Eesti Muusikaakadeemias ja viib sellelaadseid kursuseid läbi mujal Eestis, Soomes, Venemaal ja Saksamaal. Tema eestvedamisel on aastaid korraldatud Viljandi Vanamuusika Festivali, mis on leidnud ka laialdast rahvusvahelist kõlapinda. Samuti on ta mitmete flöödiga seotud kontsertsarjade ja festivali “Flutish Kingdom” algatajaid ja esinejaid, kes oma ala tuntud autoriteedina on saanud kutsuda meile esinema ka mitmeid nimekaid väliskunstnikke.
N.Punder on tuntud samuti kaasaegse muusika interpreteerijana ja paljude eesti heliloojate teoste esmaesitajana (P.Vähi, G.Grigorjeva, R.Eespere, H.Tulve, T.Tulev jne.) ja kaasaegse muusika ansambli “Reval Ensemble” liige.
N.Punder juhendab mitmeid vanamuusikakollektiive, sealhulgas Vanalinna Barokkorkestrit, Viljandi Linnakapelli.
N.Punder on Viljandi Kultuuriakadeemia muusikaosakonna juhataja.