• Instrument: flööt
  • Videod: http://www.youtube.com/watch?v=Q421lTFHL3I
  • Kontakt: oksanasinkova@yahoo.com / oksana.sinkova@gmail.com

 

Oksana Sinkova on silmapaistvamaid Eesti flöödisoliste. Ta on võitnud esikohti mitmel mainekal konkursil, kokku üle 14 konkursi. 2008. aastal pälvis ta esikoha ning enamuse eriauhindadest Eesti Interpreetide Vabariiklikul Konkursil puhkpillidele. Noor interpreet on pälvinud esimesed preemiad Eesti Lastemuusikakoolidevahelisel konkursil (1991), Üleliidulisel konkursil “Noor Virtuoos” (1991), Eesti Muusikakoolidevahelistel konkurssidel (1994, 1995), Grand Prix Eesti Muusikakoolidevahelisel konkursil (1997), esimese preemia Eesti Muusikaakadeemia ja Soome Sibeliuse Akadeemia vahelisel J.S. Bachi konkursil (1998), võitnud Yamaha konkursi 1999. 2000. aastal pälvis ta Grand Prix Üleriigilisel Bachi konkursil, kus žürii otsustas preemiaid ümber jägada ning esimese preemia asemel erandina välja anda Grand Prix. Oksana Sinkova on Üleriigilise konkursi Con Brio 2000 finalist, rahvusvahelise konkursi Jurjanū Andrejs International Competition 2001 (Riias) finalist, ning rahvusvahelise PACEM IN TERRIS konkursi laureaat (Bayreuth, 2005), kus osales üle 200 interpreeti 33 riigist.

Talle on omistatud Lord Carlisle’ eriauhind ning tiitel „Noor Muusik 2008”.

Aastast 2009 töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõuna. 2000 – 2009. aa. töötas ta teater “Vanemuine” sümfooniaorkestris flöödirühma kontsertmeistrina, 2008-2011 Rahvusooper „Estonia“ sümfooniaorkestris. Aastast 1999 teeb koostööd Narva Sümfooniaorkestriga flöödirühma külaliskontsertmeistrina. Noor interpreet on mänginud mainekas rahvusvahelises noorteorkestris European Festival Orchestra Helmut Rilling’i juhatusel ning olnud Gustav Mahler Jugendorchester’i reservis.

Oksana Sinkova on lõpetanud Tallinna Lastemuusikakooli Riho Joonase flöödiklassis ja Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli Kaljo Westi flöödiklassis. 2002. aastal lõpetas ta cum laude (kiitusega) Eesti Muusikaakadeemia Neeme Punderi ja professor Matti Helini (Sibelius-Akadeemia) flöödiklassis, 2006. aastal lõpetas samas kiitusega magistratuuri Neeme Punderi flöödiklassis ja talle omistati muusikamagistri kraad. Aastast 2006 jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorantuuris. 2004-2005 aa. täiendas ta end Hamburgi Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis prof. Moshe Aron Epsteini juures. Lisaks sellele on ta osa võtnud mitmete maailmakuulsate flöödimängijate meistrikursustest: Giorgio Blasco, Giorgio Marcossi, Barbara Giesler, Moshe Aron Epstein, Harrie Starreveld, Liisa Ruoho, Matti Helin, Jean-Claude Gerard, Renate Greiss-Armin, Patrick Gallois, Maarika Järvi, Peter-Lukas Graf, William Bennett ning Jaap Frank.

Noor interpreet on läbi viinud meistrikursusi Eestis ja Itaalias, olnud žüriiliige mitmel konkursil, esinenud solistina Eesti ja välismaa orkestrite saatel. Ta tegutseb aktiivselt solistina ning edukalt esinenud soolokontserditega mitmes Euroopa riigis ning ka USAs, sealhulgas mainekas Carnegie Hallis. Ta on olnud Tartu Puhkpillikvinteti asutajaliige, trio „Madrigale” asutajaliige ning mänginud mitmes kammeransamblis. Tema virtuoossus ja loomingulisus inspireerisid teda tegema mitu seadeid viiulirepertuaari säravaimatest teostest.