• Instrument: laulja, tenor

 

Oliver Kuusik on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, sai magistrikraadi Londoni Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis ning lõpetas ka sealse ooperistuudio.
Aastatel 2008–2017 oli ta Rahvusooper Estonia esisolist ning alates 2017. aastast tegutseb vabakutselisena. Tema repertuaaris on üle poolesaja ooperirolli, millest tähtsaimad on Faust (Gounod’ „Faust“), Alfredo (Verdi „Traviata”), Nemorino (Donizetti „Armujook“), don Ramiro (Rossini „Tuhkatriinu“), Nicias (Massenet „Thaïs“), Christian (Tambergi „Cyrano de Bergerac“), Ferrando (Mozarti „Così fan tutte“), don Ottavio (Mozarti „Don Giovanni“), Rinuccio (Puccini „Gianni Schicchi“), Sextus ja Goffredo (Händeli „Julius Caesar“ ja „Rinaldo“), Walther (Wagneri „Tannhäuser“), Fenton (Verdi „Falstaff“) jpt
Nõutud kammer- ja oratooriumisolistina on Oliver Kuusik esitanud tenoripartiisid paljudes suurvormides, sh Dvořáki ja Mozarti reekviemides, Händeli „Messiases“, Haydni „Loomises“, Beethoveni üheksandas sümfoonias jm ning andnud kontserte mitmel pool maailmas.
Ta on pälvinud arvukalt auhindu, sh esikoha Hendrik Krummi nimelisel lauljate võistlusel (2006), III auhinna ja eripreemia saksa muusika esituse eest V Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel ooperilauljate konkursil ning Eesti teatri aastaauhinna osatäitmise eest Britteni ooperis „Kruvipööre“ (2007), Kristallkingakese rändauhinna vokaalse ja lavalise arengu eest (2012). Kahel korral (2011 ja 2015) anti talle rahvusooperi SEB publikupreemia. 2019 oli ta üks Eesti teatri muusikaauhinna nominentidest.