• Instrument: Kitarr

Priit Peterson on lõpetanud 2021. aastal bakalaureuseõppe kitarri erialal Saksamaal F. Liszti nim. Muusikakõrgkoolis prof. Christiane Spannhofi klassis. Hetkel on tal käsil magistrikraadi omandamine samas koolis prof. Ricardo Galleni juures.
Kitarrimänguga alustas ta 8-aastasena isa Peep Petersoni juhendamisel. Tema teiseks õpetajaks oli tunnustatud kitarrist ja pedagoog Patricio Zeoli (Argentiina/Iirimaa), kes oli Elleri kooli pikaaegne külalisõppejõud. Kontserttegevusega alustas Priit väga varakult. Esimese täispika soolokontserdi andis ta 12-aastasena. Ta on esinenud nii solistina kui kammerkoosseisudes Eestis ja välismaal. 2020. aastal astus ta üles Tartu kammermuusikafestivalil koos Hugo Lepnurme keelpillikvartetiga, esitades L. Boccherini ja M. Castelnuovo-Tedesco kitarrikvintetid. Sama aasta oktoobris toimus tema soolokontsert Viljandi Kitarrifestivalil. 2020. aasta novembris pälvis ta 3. preemia rahvusvahelisel kitarrikonkursil Hannabachpreis Saksamaal. 2022 suvel asutas ta koos Kristin Müürsepa (flööt) ja Stefan Heinrich Kerstaniga (fagott) Trio Lucaria.
Priit on osalenud paljude tunnustatud kitarristide nagu Eduardo Fernandeze, Carlo Marchione, Margarita Escarpa, Goran Krivokapici, Göran Söllscheri jt meistriklassides. Lisaks tegeleb ta aktiivselt ka ajaloolisiste näppepillidega, ning on üles astunud kammerkoosseisudes ja orkestrites teorblauto ja barokk-kitarriga.