• Instrument: saksofon
  • Sünniaeg: 01.04.1993
  • E-mail: rene.laur93@gmail.com

 

Rene Laur (1993) alustas muusikaõpinguid 6-aastaselt Vastseliina Muusikakoolis ja jätkas Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis. Ta omandas bakalaureusekraadi Cum laude klassikalise saksofoni erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Olavi Kasemaa saksofoniklassis. Magistrikraadi omandas Rene  Hollandis Utrechti Konservatooriumis Johan van der Lindeni juhendamisel.

Rene on edukalt osalenud konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal kus on võitnud auhinnalisi kohti: Grand Prix konkursil “Renaissance”(Gyumri, Armeenia 2016); Eriauhind konkursil „The Voice of the Saxophone in the Modern World“(Moskva, Venemaa 2011); 1. koht konkursil „International Competition of Student and Schoolchildren’s Chamber Ensembles and Accompanists“(Klaipeda, Leedu 2015). Samuti võttis ta osa telekonkursist „Klassikatähed 2014“.

Rene on osalenud järgmiste nimekate saksofonistide meistrikursustel: Nobuya Sugawa, Sergey Kolesov, Daniel Gauthier, Christian Wirth, Jean-Denis Michat, Masataka Hirano. Veel on ta end täiendanud Habanera suvekoolis Prantsusmaal Poitier’is ning saksofonistide kursustel Saksamaal Lübeckis.

Rene on aktiivne muusik esinedes solistina kui ka erinevates ansamblites. Koos pianist Joonatan Jürgensoniga on ta kontserte andnud Eestis, Poolas, Leedus ning Armeenias ja koos on ka võidetud auhinnalisi kohti konkurssidel. Veel on ta koostööd teinud selliste muusikutega nagu Johan Randvere, Heigo Rosin, Kaspar Uljas jpt. Samuti on Rene saksofonikvarett SaxEst liige. Ta on ka koostööd teinud sümfooniaorkestritega nagu Vanemuise Sümfooniaorkester, Uue Tänava Orkester, XXI sajandi orkester.