Robert Jürjendal (1966) õppis 1981–1985. aastal G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis klassikalist kitarri ning fakultatiiverialana kompositsiooni helilooja Anti Marguste juures. 2013 aastal omandas ta magistrikraadi muusikahariduses Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja Eesti Teatri – ja Muusikaakadeemias.

Alates aastast 1992 on ta kolmel korral osa võtnud inglise kitarristi ja innovaatori Robert Fripp’i Guitar Craft kursustest ja turneest The Berlin Guitar Ensemble koosseisus Saksamaal.
1993 moodustas ta koos Mart Soo ja Tõnis Leemetsaga ansambli Weekend Guitar Trio, millele on kirjutanud ja arranžeerinud suure osa oma kitarrirepertuaarist.
Kitarristina, heliloojana ja produtsendina on Robert Jürjendal osalenud rohkem kui 50-ne albumi valmimisel. Tema koostööpartneriteks on läbi aastate olnud Tõnis Mägi (Tõnis Mägi & 777), Arvo Urb (Fragile), Riho Sibul, Siiri Sisask, Liisi Koikson, Strand Rand, Indrek Patte (Linnutee), UMA, Liiss Viira, Kaido Kirikmäe, Mati Turi, Madis Metsamart, Anti Jürjendal, David Rothenberg, John Wieczorek (USA), Petri Kuljuntausta (Soome) Nadia Utkina (Udmurtia), Markus Reuter (Saksa-Austria) Toyah Willcox, Tim Bowness, Colin Edwin, Peter Chilvers (UK), Andi Pupato (Šveits), Jan Bang, Arve Henriksen (Norra) ning Sandor Szabo (Ungari) jpt.
Robert Jürjendal on kirjutanud muusikat erinevatele muusikakollektiividele: Duo Kristo Käo /Jorma Puusaag, Tallinna Kitarrikvartett, Tobias Kvartett, Una Corda, Resonabilis, YXUS Ensemble, RAM, Kammerkoor Head Ööd Vend, Kammerkoor K.O.O.R, Tütarlastekoor Ellerhein, Eesti Filharmoonia Kammerkoor jmt. Ta on teinud tihedat koostööd ka vaimuilik Jaan Tammsalu ja kirjanik Doris Kareva ja Valdur Mikitaga.
Ta on loonud muusikat teatrilavastustele “Kalevipoeg” (Vanemuine 2018) ja mitmetele lühi-ja dokumentaalfilmidele: “Igatsus” rež. S. Cute (USA), loodusfilmidele: “Sundasunik” “Rannaniitude laulud“, „Teispool vihma“, “Black With Red”, “Lanswood gardens”, “Inimese mõõt”, “Hoidmise vägi”, “Woman and Glacier”, “Come Back Free”.
Robert Jürjendal on välja andnud 3 sooloplaati: Rõõmu allikas (iapedus-music 2013), Valguse palsam (iapedus-music 2014) ning Lihtminevik (Strangiato Records 2016).
Ta on andnud mitmeid soolokontserte nii Eestis, Soomes, Norras kui ka Ungaris.
Aastal 2018 ilmus tal koos inglise bassimängija Colin Edwiniga (Porcupine Tree, Exwise Heads) album “Another World. Samal aastal valdas USA plaadifirma Albany Records Robert Jürjendali esimese autoriplaadi ansambliga Five Seasons (Volkmar Zimmermann, Sara Fiil, Aleksei Saks, Madis Metsamart, R.J.)
Robert Jürjendal töötab õppejõuna Tallinna Muusikakeskoolis, Eesti Teatri-ja Muusikaakadeemias. Ta on vabakutseline interpreet ja helilooja, Eesti Heliloojate Liidu liige.
Käesoleval ajal on ta aktiivselt tegutsev vabakutseline helilooja/ muusik ning Tallinna Kunstihoone kontsertsarja SOOLO korraldaja.