• Instrument: klavessiin
  • Sünniaasta: 1979
  • Kodulehekülg: www.saalefischer.net
  • Kontakt: saalefischer@yahoo.com

 

Saale Fischer  on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ärikorralduse erialal ning teinud seejärel kannapöörde muusikasse. Õpilasena Vanalinna Muusikakoolist alguse saanud huvi varase muusika vastu viis Saale edasi õppima esmalt Otsa-kooli (õp. Reinut Tepp), seejärel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse (BA 2007, prof. I. Tarum) ja Saksamaale Trossingeni muusikakõrgkooli, kus omandas 2010. aastal magistrikraadi ajalooliste klahvpillide erialal prof. Marieke Spaansi juures.

Lisaks on ta täiendanud end meistrikursustel klavessiini- ja kammermuusika alal Lars Ulrik Mortenseni, Jaques Oggi, Miklós Spányi, Blandine Verlet’ jt juures, võtnud klavessiini eratunde prof. Ketil Haugsandi juures Kölnis ning oreli eratunde dr. Eberhard Schulzi juures Schwäbisch Hallis, Saksamaal. Aastal 2006 osales Saale rahvusvahelisel Bachi konkursil Leipzigis ning aastal 2007 saavutas II preemia Dietrich Buxtehude interpretatsioonikonkursil Tallinnas.

Alates õpinguajast Eesti Muusikaakadeemias on Saale Fischer töötanud vabakutselise klavessinistina ning osalenud continuo-mängijana erinevates koori-, orkestri- ja kammermuusikaprojektides Eestis ja välismaal. Peale selle on ta teeninud organistina Saksamaa ja Egitpuse kirikutes, andnud muusikatunde Montessori lasteaias Kairos, asutanud ja juhendanud Eesti laste laulu- ja mänguringi Kairos (2010-2012).

Ta on 2014. aastal asutatud barokkansambli Floridante üks eestvedajatest ning osaleb klavessiini- ja barokkmuusikat populariseeriva Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti asutajaliikmena aktiivselt selle ettevõtmistes. Interpreetide Liidu liige alates 2012. aastast.

Käesoleval ajal õpetab Saale Fischer klavessiini ja klaverit Tallinna Euroopa Koolis ning kirjutab aktiivselt kontserdikriitikat kultuurilehte „Sirp“. Samuti on ta kaastoimetajaks väljaandele „The Contemporary Harpsichordist“ (Bellmann Musik, 2014) ja raamatu „Minu Kairo“ (Petrone Print, 2014) autor.

Saale Fischer on pälvinud Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Eesti Kultuurkapitali stipendiumi.