• Instrument: viiul

 

Sigrid Kuulmanni paljude preemiate ja tunnustuste hulka kuuluvad ERSO ja ETV preemiad Eesti Kontserdi poolt korraldatud interpreetide konkursil “Con Brio”(1999), laureaaditiitel Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil (2001) ning Neeme Järvi nimeline noore muusiku preemia Eduard Tubina teoste esitamise eest (2004).

Teda on kirjeldatud kui ainulaadse temperamendi ja köitva musikaalsusega erakordselt andekat viiuldajat:

From the first moment I heard her I realized that there was an uncommonly talented violinist, with individuality, temperament, performing personality and imaginative musicality…

– Professor Yfrah Neaman

Sigrid Kuulmann on astunud solistina üles Euroopas, Lähis-Idas ja Lõuna-Ameerikas, samuti enamuse eesti orkestrite ees (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper “Estonia” Sümfooniaorkester, “Vanemuise” teatri orkester, Tallinna Kammerorkester jt.) koos dirigentidega Nicholas Smith, Gregory Rose, Andrei Tšistjakov, Valeri Leontjev, Nikolai Aleksejev, Neeme Järvi, Jüri Alperten jpt.

Sigrid Kuulmann on mitmete kaasaegsete ja virtuoossete teoste esmaesitaja Eestis, nagu Lutosławski “Partita”, Berio “Sequenza VIII”, aga ka Bizet-Waxmani “Carmen-fantaasia”jpm. Ta oli Taavo Virkhausi dirigeerimisel tema II Viiulikontserdi esmaettekandjaks Eestis aastal 2004 ning ka kontserdi taasesitajaks aastal 2013. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga on S. Kuulmanni ettekandes kõlanud Brahmsi, Mendelssohn-Bartholdy, Sibeliuse, Hatšaturjani, Tubina jpt. viiulikontserdid. S. Kuulmanni salvestatud Sibeliuse Viiulikontsert koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga kuulub Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) arhiivi. Koostöös ERRi ja Estonian Record Productionsiga on valminud mitu CDd, sealhulgas  sooloplaat Bachi, Paganini ja Ysaye teostest (2010) ning Tubina muusikast koos pianist Marko Martiniga (2012).

Sigrid Kuulmann on Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja Pille Lille Muusikute Fondi stipendiaat alates aastast 2007 kuni tänaseni.

Sigrid Kuulmann on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis, Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias ning täiendanud end lisaks Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis Londonis ja Robert Schumanni nimelises kõrgkoolis Düsseldorfis. Tema õpetajateks on olnud tunnustatud pedagoogid Tiiu Peäske, Yfrah Neaman ja Rosa Fain. Ta on osalenud Igor Bezrodny, Michaela Martini, Pavel Vernikovi ja Dmitri Sitkovetsky meistrikursustel. 2014. aasta juunikuus kaitses doktorikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendajaks Mari Tampere ja Kristel Pappel. Lisaks tihedale esinemisgraafikule solisti ja kammermuusikuna on Sigrid Kuulmann ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud.

Pianist Ralf Taaliga seob teda pikaajaline lavakogemus, sh. Beethoveni viiulisonaatide tsükli esitamine. Viimastel aastatel on S. Kuulmann ja R. Taal olnud tegevad klaveritrio HEMEIS koosseisus, millega nad ka juba käesoleval aastal mitmel korral üles on astunud, sealhulgas Tallinna Kammermuusikafestivalil ning kaalukal Beethovenfestil Varssavis, Poolas.