• Instrument: klassikaline kitarr
  • Sünniaeg: 30.11.1988
  • E-post: siimkartau100@gmail.com
  • Kodulehekülg: www.kitarriduo.com

 

Siim Kartau alustas oma kitarriõpinguid Peep Petersoni kitarriklassis Otepää Muusikakoolis, peale mida astus ta H. Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli, kus tema õpetajateks olid Kuldar Kudu , Aleksander Vinitski ja Jelena Ossipova.

Ta lõpetas aastal 2013 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klassikalise kitarri erialal, Heiki Mätliku kitarriklassis. Lisaks on ta ennast vahetusõpilasena täiendanud Hispaanias, Granadas asuvas Victoria Eugenia nim. Konservatooriumis, Gloria Medina Luque juhendamisel. Siim on
osalenud ka meistriklassides mitmete tuntud kitarristidega, sealhulgas Miguel Angel Jiménez, Sven Lundestad, Arturo Tallini, Remi Bouchér, Johan Fostier, Frederik Munk Larsen, Gerhard Reichenbach, Jesper Sivebæk ja Eduardo Fernandez.

Alates 2015. aastast on ta omandamas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias magistrikraadi klassikalise kitarri erialal. Aastatel 2016/2017 õppis Siim vahetusõpilasena Hispaanias Conservatorio Superior de Musica Manuel
Castillo de Sevilla prof. Antonio Duro juhendamisel. Lisaks õppetööle töötab Siim Saku Muusikakoolis kitarriõpetajana. Ta tegeleb aktiivselt nii soolo- kui kammermuusikuna ning on salvestanud Eesti Rahvusrinhääligu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Klassikaraadio stuudiotes.