• Instrument: klarnet
  • Sünnipäev: 21. oktoober
  • Kodulehekülg: http://sooyoungklar.blogspot.com.ee
  • Kontakt: clashung@hotmail.com

 

Seoulis sündinud Soo-Young Lee alustas muusikuteed viiuliõpingutega, klarnetit hakkas ta mängima 12-aaastasena. Ta on lõpetanud bakalaureuseõppe summa cum laude Seouli ülikoolis Dong-Jin Kimi, magistriõppe Grazi Muusika- ja Esituskunstide Ülikoolis professor Stefan Schillingi ja kontserteksamiõppe Detmoldi Muusikakõrgkoolis professor Thomas Lindhorsti juhendamisel.

Alates 2014. aastast töötab Soo-Young Lee Eesti Riiklikus Sümfooniaorkstris klarnetirühma abikontsertmeistrina, aastast 2019. rühma kontsertmeistrina.

Ta on mänginud Mahleri Kammerorkestri akadeemias ning esinenud Baieri Raadio SO koosseisus Luzerni Festivalil, samuti Eesti Festivaliorkestri koosseisus, Detmoldi Kammerorkestris ning paljudel rahvusvahelistel festivalidel Seoulis, New Yorgis, Saksamaal, Austrias, Hollandis, Hispaanias, Norras ja Eestis. Ta klarnetirühma külaliskontsertmeistrina mänginud Šoti Kuninglikus Rahvusorkestris, Madriidi Sümfooniaorkestris, Rootsi Kammerorkestris, Nordiska Kammerorkestris, Walesi Rahvusooperi orkestris ja Liverpooli Kuninglikus Filharmooniaorkestris. Soo-Young Lee on soleerinud Bielefeldi Filharmoonikute, NWD Herfordi Filharmoonikute, Rumeenia Rahvusorkestri, Viini Korea Filharmoonikute, Korea Filharmooniaorkestri ja Seouli Noorte Filharmooniaorkestri ees.

Oma erilise kiindumise tõttu kammermuusika vastu on ta üks trio Ensemble Auftakt asutajaliikmetest. 2016. aastal tõi ansambel Eestis esiettekandele Alban Bergi “Adagio” (kammerkontserdi II osa) ja 2019. aastal saavutati Budapestis toimunud kammermuusika konkursil I preemia. 2021. aastal saavutas ansambel III preemia Krakowis toimunud rahvusvahelisel konkursil Opus.

Soo-Young Lee on pälvinud I preemia Woohyuni puupuhkpillikonkursil Seoulis (2005), eripreemia Moskva konservatooriumi rahvusvahelisel puhkpilli- ja löökpillikonkursil (2011) ning I preemia Detmoldi Muusikakõrgkooli interpretatsioonikonkursil (2013).

Alates 2016. aastast töötab ta lektorina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.