• Instrument: orel
  • Sünnipäev: 14. september 1950

 

Tiit Kiik lõpetas Tallinna Konservatooriumi (nüüd Eesti Muusika- jaTeatriakadeemia) oreliklassi 1976. a prof. Hugo Lepnurme käe all.
Juba üliõpilasena võttis ta osa suurvormide ettekannetest Neeme Järvi juhatusel. Hiljem on orelikunstnik solisti või ansamblistina esinenud paljudes kirikutes Eestis, teistes Euroopa riikides, USA-s ja Kanadas, enamasti aga Nigulistes Tallinnas (laupäeval ja pühapäeval kell 16.00-16. 30).
Tiit Kiike huvitab eelkõige vana muusika ja J. S. Bachi looming, ent tema repertuaar hõlmab peaaegu kogu orelimuusika ajalugu. Omanäoliselt tõlgendab ta saksa, prantsuse, belgia, hollandi, skandinaaviamaade, eesti ja Ameerika muusikat ning propageerib ka eesti heliloojate loomingut. Talle on pühendatud mõned muusikapalad (ja luuletused).
Koos Andres Uiboga hoiab Tiit Kiik korras ja hääles Niguliste oreleid. Orelimeistrina on ta õppinud sealseid pille ja Estonia Kontserdisaali orelit tundma enam kui kahekümne aasta jooksul – alates 1985. a. Et vanu ja kordumatuid oreleid leidub kõikjal üle Eesti, siis aitab ta koos Toomas Mäeväljaga taastada neid väärtuslikke instrumente paljudes kirikutes.
Tiit Kiigele on omistatud Peeter Süda ja Hugo Lepnurme preemiad.