• Instrument:  laulja, metsosopran

 

Triin Ella on lõpetanud Tallinna Ülikooli kultuuritöö ja koorijuhtimise erialal (1993), Eesti Muusikaakadeemia klassikalise laulu erialal(2001) ja omandanud samas magistrikraadi kammerlaulu erialal (2004, prof. Mati Palm). Paralleelselt õpingutega täiendas Triin Ella end Leipzigi Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis prof. Regina Werner-Dietrichi juhendamisel (2003–2004).
Alates 2001. aastast töötab Triin Ella Rahvusooper Estonia kooris ja tema repertuaari kuuluvad ka solistirollid ooperites, operettides ja muusikalides, sh Tom`i ema ((Ilves/Pajusaar/Puustsumaa „Prints ja kerjus“),; Majapidajanna (Leigh „Mees La Manchast“),; Nirenus (Händel „Julius Caesar“),; Orb (R. Straussi „Roosikavaler“),; Haldjas ja Tüdruk (Ehala „Nukitsamees“),; Olga Kromow (Lehári „Lõbus lesk“),; Vargamäe Mari (Raadiku/Kerge „Vargamäe tõde ja õigus“),; Triin (Tubina „Barbara von Tisenhusen“),; Proua Weber (Schuberti/Berte „Kolme neitsi maja“),; Maria (Valdmaa „Maria, Joosep ja Inglike“),; Metsamoor (Vinteri/Raudmäe/Raadiku/Ehala „PipiNukiPuhh!“),; Mõmmi-Mari (Männi/Kõrvitsa lastemuusikalis „Mõmmi Jõuluaabits“).
Triin Ella on esinenud mitmete kammermuusikaprogrammidega „Muusika läbi pisarate“ (Kontsertetendus I. Kàlmàni elust ja loomingust); „Tribute to Tango“ (A: Piazzolla muusikast),; “Jenny, Polly, Nanna” (K. Weilli muusikast),; „Üks suhkrutükk“ (operetti ja muusikaližanrit tutvustav projekt lastele) – koostöös (Eesti Kontserdiga),; „La Testa. Armastuse hüsteeria“; „Sekventsid“ (kaasaegne muusika) – koostöös Eesti Interpreetide Liiduga. Vaimuliku muusika kavadega on Triin Ella esinenud nii Eestis kui ka välismaal.
Triin Ella on osalenud näitlejana T. Kirsi produtseeritavas seriaalis „Kelgukoerad“ ning mitmetes reklaamklippides Soome Vabariigis.
Aastatel 2007 – 2009 oli Triin Ella koos Jaak Jõekaldaga Eesti Rahvusringhäälingus Klassikaraadio saatesarja „Meloodia võluvõim“ üks autoritest.
Triin Ella on täiendanud end nii laulja kui ka lauluõpetajana Soomes ja Saksamaal ning tegutseb hääleseadjana mitmete kooride juures. Alates 2010 aastast on ta hääleseade ja laulu eriala õpetaja Tallinna Muusikakeskkoolis.