• Instrument: tšello
  • Sünniaeg: 26.07.1994

 

Valle-Rasmus Roots alustas tšelloõpinguid Mart Laasi tšelloklassis 2001. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis, mille lõpetas 2013. aastal M. Laasi ning prof. Henry-David Varema klassis. 2017. lõpetas ta cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe prof. Varema tšelloklassis. Hetkel jätkab ta samas magistriõpinguid. Bakalaureuseõpingute jooksul Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias on tema õppejõududeks olnud prof. Varema ja prof. Marko Ylönen. Õppeaastal 2015/2016 õppis Valle-Rasmus ERASMUS+ üliõpilasvahetusprogrammi raames Berliinis, Universität der Künste’s prof. Wolfgang Boettcher’i tšelloklassis. Õppeaastal 2017/2018 õppis ta Sibeliuse nimelises Akadeemias Helsinkis prof. Marko Ylöneni tšelloklassis. Valle-Rasmus on osutunud edukaks osavõtjaks mitmetel konkurssidel. Tema hiljutisim saavutus on I preemia Balti Keelpillimängijate Konkursil 2018. aasta detsembris Leedus, Vilniuses. Ta on Eesti Noorte Keelpillimängijate Konkurss-Festivali laureaat (2011 ja 2013). Koos pianist Auli Lonksiga saavutas ta 2015. aastal kammermuusikakonkursil In Corpore laureaaditiitli.  Ta on Yamaha stipendiumikonkursi võitja (2016).
Samuti on ta korduvalt soleerinud Tallinna Kammerorkestriga, TMKK Sümfooniaorkestriga, Baden-Badeni Filharmoonia Orkestriga, EMTA Sümfooniaorkestriga ning Pärnu Linnaorkestriga.
Valle-Rasmus Roots on osalenud mitmetel kursustel ja meistrikursustel väljapaistvate tšellistide juhendamisel (näiteks D. Geringas, W. Boettcher, N. Jones, M. Ylonen, F. Gouton).
Valle-Rasmus Roots mängib C. Farotti tšellol (omanik pr. Maivi Kaljuvee), mille on tema kasutusse andnud Eesti Pillifond.