• Instrument: viiul
  • Sünnipäev: 10. september
  • Kodulehekülg: http://annaliisabezrodny.com/

 

Anna-Liisa Bezrodny alustas viiulimängu õppimist dots. Ivi Tiviku klassis ja jätkas põhiliselt  oma vanemate, prof. Igor Bezrodny ja prof. Mari Tampere õpilasena. Magistrikraadi on ta omandanud 2006.a Londoni Guildhall koolis ja 2008.a. Sibeliuse Akadeemias.

Tänaseks on Anna-Liisa esinenud pea kõigis Euroopa maades, Lõuna-Ameerikas, USA-s, Araabia maades ja Kaug-Idas.

Anna-Liisa on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel konkurssidel ja pälvinud mitmesuguseid auhindu ning preemiaid, näiteks J. Kociani nim. rahvusvaheline konkurss, Tsehhi Vabariik, 1995, III preemia; Eesti klassika Eurovisiooni konkursi võitja a. 2000; Con Brio konkursil ETV preemia 2002; Martin Musical  Foundation, London, 2003, peapreemia; Musicians Benevolent Fund, London, 2003, Ian Flemingi preemie; J. Brahmsi nim. rahvusvaheline konkurss, Pörtschach (Austria), 2005, II preemia. Talle on omistatud ka 2006. aastal Guildhall School of Music& Drama  Gold Medal, (mille võitsid omal ajal sellised kuulsused, nagu Bryn Terfel, Tasmin Little, Jaqueline du Pre jt.)

Anna-Liisa on esinenud solistina  Philharmonia orkestri (London), Helsingi ja Turu Filharmoonia orkestrite,  Zurichi Kammerorkestri,  Bachorkester Gewandhausi, Moskva Sümfooniaorkestri TV6, Vilniuse ja Jena Filharmoonia, ERSO ja paljude muude sümfooniaorkestritega. Kontserte on olnud sellistes maailmakuulsates saalides nagu Moskva Konservatooriumi Suur Saal, Peterburi Filharmoonia,  Finlandia-talo, Royal Festival Hall, Cadogan Hall, Barbican ja Wigmore Hall, Berliini Konzerthaus, Kölni Filharmoonia jt.

Anna-Liisa on koostööd teinud paljude dirigentitega nagu Sir Colin Davis, Leif Segerstam, Olari Elts, Sian Edwards, Eri Klas, Nikolai Aleksejev, Arvo Volmer, Juha Kangas, Paul Mägi, Tibor Boganyi, Robin O’Neill, Mihkel Kütson jpt.

Anna-Liisa on osalenud ka paljudel rahvusvahelistel festivalidel nagu Internazionales Musikfest Dietzenbach (Saksamaa), International Music Festival of Waterford (Iirimaa), Russische Musikfest Dortmund, Turku Kammermuusika Festival, Malta International Music Festival, Lincoln Festival (Inglismaa), Carter Festival, MacMillan Festival (Inglismaa), Valdres Festival (Norra), Prussia Cove (Inglismaa) jne. Kammermuusikapartneriteks on tal olnud  Sarah Chang, Sasha Sitkovetsky, Chloe Hanslip, Maxim Rysanov, Martti Rousi, Nigel Hutchison, Ivari Ilja ja palju teisi.

Ta on lindistatud on muusikat  Klassikaraadiole ja ETV-le, BBC 3-le, YLE-le ja Londoni ”Music Channel-ile” ning välja andnud soolo CD koostöös Ivari Iljaga.

Esiettekannete hulka kuulub temale kirjutatud Jaan Räätsa Pealkirjata pala N5, Tallinnas 2004.a. ja  Oscar Colomina-Bosch-i Cantus viiulile ja ansamblile aastal 2005 Londoni Wigmore Hall-is.

Aastal 2010 lindistas Anna-Liisa koos Ivari Iljaga soolokavaga CD ALBA Recordsile, ja lisaks valmis ka plaat koostöös Mihkel Kutsoni ja Vanemuise Orksetriga, kus kõlab Eino Tambergi Viiulikontsert.