• Instrument: klaver

Ave Kruup alustas klaveriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis vanemõpetaja Maigi Pakri klaveriklassis. Kaks aastat oli ta Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia üliõpilane, kus tema juhendajaks olid Prof. Ivari Ilja ja Prof. Matti Reimann. Edasi läks Ave õppima Mannheimi Muusikakõrgkooli Saksamaale, kus ta Prof. Ragna Schirmeri juhendamisel omandas 2006. aastal kõrgeima hindega diplomi. Aastal 2007 alustas Ave magistriõpinguid Karlsruhe Muusikakõrgkoolis Prof. Kalle Randalu klaveriklassis, mille ta 2009. aastal jällegi kõrgeima hinde ja cum laudega lõpetas.

Ave on võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse, stipendiume ja auhindu. Sealhulgas kammermuusikuna koos Alessandra Russo’ga I koht IX J. Françaix’ nimelisel Rahvusvahelisel Konkursil Pariisis 2006.a., “Wilhelm-Müller” Fondi stipendium Mannheimis 2005.a., III koht “Nueva Acrópolis” Rahvusvahelisel Klaverikonkursil Madriidis 2002.a., diplom Rahvusvahelisel J. S. Bach konkursil Saarbrückenis 2001.a. ja II koht rahvusvahelisel konkursil “J. S. Bach” Tallinnas 2000.a.

Alates juba õpingute algusaastatest on Avel olnud suur huvi kammermuusika vastu. Nii on ka õnnestunud paljude erinevate koosseisudega musitseerida ja kontserte anda. Karlsruhe Muusikakõrgkooli magistrantuuris õppides töötas ta samas ülikoolis ka klaverisaatjana. See võimalus süvendas tema juba suurt kiindumust kammermuusika vastu.

Ave pianistikarjäär on viinud teda nii solisti kui kammermuusikuna kontserte andma Eestisse, Rootsi, Saksamaale, Luksemburgi, Itaaliassse, Hispaaniasse ja Prantsusmaale. Tema repertuaaris on eriline koht kolme saksa suurmeistri J. S. Bach’i, L. van Beethoveni ja J. Brahmsi loomingul. Viimastel aastatel on saanud tähtsa koha ka Eesti heliloojate muusika tutvustamine nii Eestis kui välismaal.