• Instrument: klaver

Ave Wagner (Sikk) on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis Maigi Pakri klaveriklassis, lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia prof. Ivari Ilja klaveriklassis ja omandanud magistrikraadi saateklassi erialal prof. Helin Kapteni juhendamisel.

Magistriõpingute raames täiendas ta end kahe aasta jooksul Lyoni Kõrgema Konservatooriumi saateklassi osakonnas prof. Monique Mathon ja prof. Michel Tranchant juhendamisel, keskendudes eelkõige prantsuse vokaalmuusikale ja ooperitele.

Aastal 2000 kutsuti Ave tööle Lyoni Ooperiteatrisse, kus ta tegutses kuni 2004.a-ni külalis-

repetiitorina ning andis regulaarselt kontserte Lyoni Ooperistuudio lauljatega.

2001.aastal alustas Ave Wagner tööd Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias saateklassi ja vokaalansamblite lektorina, kus jätkab tänaseni vanemlektori ametikohal ning tegutseb samas Ooperistuudio muusikalise juhendajana.

Alates 2004.aastast töötab ta paralleelselt Genfi Kõrgema Konservatooriumi lauluosakonnas vokaalcoach´i ja klaverisaatjana ning lisaks viimase üheksa aasta jooksul tunnustatud laulja ja dirigendi Nathalie Stutzmanni assistendina.

Ave on oma karjääri jooksul teinud koostööd selliste dirigentidega nagu Juri Temirkanov, Ivan Ficher, Christian Badea, eestlastest Vello Pähn, Eri Klas, Risto Joost, Erki Pehk, Hirvo Surva.

Ta on saatnud paljude lauljate meistrikursusi, teiste hulgas Patricia Petibon, Nathalie Stutzmann, Edda Moser, Leontina Vaduva, Sergei Leiferkus, Hedvig Fassbender, François Le Roux, Jean-Paul Fauchecourt, Vladimir Chernov, Olga Guryakova, Robert Tear, Danielle Borst, Gilles Cachemaille, Luisa Castellani, Alain Garichot.

Ave Wagner on teinud koostööd ja andnud kontserte selliste kuulsustega nagu Sonya Yoncheva, Benjamin Bernheim, Jaakko Ryhänen, lisaks eestlastest Ain Anger, Aile Asszonyi ja teised.

Ta on esinenud kontsertidega Eestis, Soomes, Lätis, Leedus, Saksamaal, Prantsusmaal, Hispaanias ja Shveitsis.

Ave on olnud klaverisaatja mitmetel rahvusvahelistel laulukonkurssidel , teiste hulgas Genfi Rahvusvaheline laulukonkurss ning Kladia Taev nimeline rahvusvaheline laulukonkurss.

Ta tegutseb pidevalt erinevate ooperitruppide töös Genfis ning on korduvalt osalenud Rahvusooper «Estonia » lauljate ettevalmistamisel (Menotti “Telefon”, Bizet “ Carmen”, Gounod “Faust” jne).