• Instrument: klaver

 

Evita Lohu alustas klaveriõpinguid Kehtna Kunstide Koolis Hele Saarse juures ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Kersti Sumera juhendamisel. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli klaveriklassis ning Viini linna Muusika ja Kunsti Privaatülikoolis prof. Klaus Stickeni klassis. 2018/19 õppis ta ka Erasmus+ programmi raames Weimari Franz Liszti nimelises Muusikakõrgkoolis professor Grigory Gruzmani klaveriklassis.

Ta on osa võtnud Eteri Andjaparidze, Vovka Ashkenazy, Leif Ove Andsnes’i, Ivari Ilja, Gintaras Januševiciuse, Harald Ossbergeri, Niklas Pokki, Henri Sigfridssoni, Sergio Tiempo, Irina Zahharenkova, Andrius Zlabyse, jpt tunnustatud pianistide meistriklassidest.

Evita on pälvinud tunnustust mitmetel nii vabariiklikel kui ka rahvusvahelistel konkurssidel, muuhulgas III preemia ja kaks eripreemiat 4. Riia rahvusvahelisel konkursil noortele pianistidele (2015), III preemia 1. rahvusvahelisel Krystian Tkaczewski nimelisel klaverikonkursil Busko-Zdrojs, Poolas (2016), III preemia IX Eesti Pianistide Konkursil (2019). 2016. aasta märtsis tegi ta oma orkestridebüüdi Riias noorte sümfooniaorkestriga. Ta on soleerinud ka Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestrite ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees.

Evita tegutseb aktiivselt ka kammermuusikuna. 2021. aasta septembris osales ta koos Anete Vinkeli ja Jakob Peäskega rahvusvahelisel klaverikammermuusika konkursil “Tallinn 2021”, kus nad pälvisid kolm eripreemiat.