• Instrument: klaver
  • Sünnipäev: 4. juuni
  • Kodulehekülg: www.faristamo.com
  • Kontakt: faristamo@gmail.com

 

Farištamo Eller on pianist ja improvisaator. Aastal 2014 lõpetas ta Baseli Muusikaakadeemias vabaimprovisatsiooni eriala prof. Fred Frithi, Alfred Zimmerlini ja Rudolf Lutzu juures. Lisaks improvisatsioonile tegeles ta palju kammermuusika- ja lied-duoga ning orkestri dirigeerimise ja dirigeerimistundide saatmisega.

Aastast 2004 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaveri erialal prof. Valdur Rootsi ja Marko Martini juures ja omandas sealsamas magistrikraadi aastal 2011. Aastatel 2006-07 täiendas ta end ERASMUS stipendiumiga Helsingis Sibeliuse Akadeemias prof. Jussi Siirala juures. Kõrvalerialana õppis ta koorijuhtimist ja orkestri dirigeerimist (prof. Toomas Kapten, Rodolfo Fischer), tegeles kammermuusika (dots. Natali Sakkos, Taavi Kerikmäe, Anton Kernjak, Marcus Weiss, Jürg Henneberger), lauljate saatmise (prof. Helin Kapten, Jan Schultsz) ja palju aastaid vabaimprovisatsiooniga (prof. Anto Pett).

Ta on töötanud Tallinna Georg Otsa nim. Muusikakoolis õpetajana (vabaimprovisatsioon, saateklass, üldklaver) ja töötab seniajani sealsamas projekti koordinaatorina. Ta on nii kodu- kui välismaal osalenud meistrikursustel, konkurssidel, erinevates projektides näiteks kaasaegsete tantsijatega (Kopenhaagenis Kaasaegse tantsu akadeemias), näitlejatega (näidend: Klaver, Kloun ja Harri – muusika ja klaverimäng), animaatoriga (Marita Lumi improvisatsioonilises duos PIANIMA), näitleja Aita Vaheri ja kitarristi Theodore Parkeriga tõid nad lavale Artur Alliksaare luuetusest inspireeritud improvisatsioonilise teose ning andnud kontserte paljude erinevate koosseisudega Eestis ja välismaal. Klaveriduos KeAmo mängib ta koos pianist Merike Poomiga juba seitsmendat aastat. Ta on osa võtnud paljudest meistrikursustest, konkurssidest ja teinud koostööd erinevate heliloojatega (Pärt, Andriessen, Alvarado, Penderecki, Palsson).Ta on olnud Eesti Kunstikadeemia Kammerkoori dirigent 5 aastat ja suvel 2013 oli praktikal Berliinis Neuköllner Operis festivali assistendina.

Aastast 2016 töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõuna (vabaimprovisatsiooni didaktika) ning aastast 2014 Kehra Kunstide Koolis klaveiõpetajana. Sügisel-talvel 2015 mängis ta põnevatel kontsertidel kaasaegse muusika ansambliga New4Art Šveitsis, seejärel klaveriduo KeAmo koosseisus Eestis, samuti jätkub koostöö lauljatar Jane Tiiki ja Sabrina Hintermanniga ja palju muud.

Aastal 2016 salvestas ta soolo plaadi vabaimprovisatsioonidega klaveril „Radadel/Paths“, mida on võimalik osta läbi tema kodulehe faristamo.com.