• Instrument: laulja, sopran

 

Heli Veskus on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia 1997. Aastal, kus ta õppis L. Dombrovska-Keisi käe all ja Sibeliuse Akadeemia 2010. aastal, kus ta õppis A. Välkki-Aro käe all.
1998. aastal jõudis ta noorte interpreetide võistlusel „Con brio“ finaali. Heli Veskus debüteeris RO Estonias 1999. aastal donna Elvirana Mozarti ooperis „Don Giovanni“ ja on selle teatri solist alates 2001. aastast.
Veskuse repertuaari kuuluvad eriilmelised rollid klassikalistest operettidest kuni Mozarti ja Wagneri ooperite kangelannadeni, neist tähtsamad on olnud Isolde (Wagneri „Tristan und Isolde“), Puccini rollidest Mimi („Boheem“) ja Tosca („Tosca“). Samuti on ta laulnud Tatjana (Tšaikovski „Jevgeni Onegin“), Barbara (Tubina „Barbara von Tisenhusen”), Fiordiligi (Mozarti „Così fan tutte“), Agathe (Weberi „Nõidkütt“) ja Micaëla (Bizet’ „Carmen“) rolle ja veel palju teisi.
Ta on laulnud ka Eesti lavateostes – Liisut Steineri lühiooperis „Kosjas“, Ema Kaumanni lasteooperis „Mina – Napoleon!“ ja Mare partiid Villem Kapi ooperis „Lembitu“ (kontsertesitus). Heli Veskus on andnud palju soolokontserte koos pianist Jaanika Rand-Sirbiga ja osalenud vokaalsümfooniliste suurvormide ettekannetel (Mozarti Reekviem, Missa c-moll ja „Kroonimismissa“; Beethoveni Missa C-duur ja „Missa solemnis“, Bruchi „Mooses“, Dvořáki Reekviem jpt.).
Heli Veskus on pälvinud ka mitmeid auhindu näiteks Harjumaa teatripreemia (2003), Eesti teatri aastaauhinna (2004) ja Georg Otsa nimelise preemia (2008).