• Instrument: sopran, koorijuht
  • Kontakt: jaanikakuusik@gmail.com

 

Dirigent ja laulja Jaanika Kuusik on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli kooridirigeerimise  erialal (õp. Anneli Mäeots), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe koolimuusika (prof. Ants Soots) ning magistrantuuri kooridirigeerimise (prof. Tõnu Kaljuste) erialal. Lauljana täiendab Kuusik end metsosopran Triin Ella (Rahvusooper Estonia) juures. Lisaks on ta võtnud tunde vanamuusika spetsialisti, sopran Emma Kirkby (Suurbritannia) käest.

2009. aastast on Jaanika Kuusik Rahvusooper Estonia poistekoori JUHANID ja 2008. aastast Tallinna Rotary Klubi segakoori dirigent. 2006. aastal alustas ta tööd Tallinna Muusikakeskkoolis, kus tegutseb mudilaskoori dirigendi, lauluõpetaja ning laste- ja noortekoori koormeistri ja hääleseadjana.

Alates 2010. aastast laulab ta gregoriaani ansamblis Vox Clamantis, millega on hulgaliselt plaadistanud ja kontserte andnud arvukatel festivalidel üle kogu maailma.  Tänaseks on Kuusik laulnud solisti sellistes suurvormides, nagu  A. Pärdi „Te Deum“ ja “Passio”, J. S. Bachi „Johannese passioon”, G. F. Händeli “Dixit Dominus”, A. Vivaldi “Gloria”, C. Saint- Saëns “Jõuluoratoorium”, H. Purcelli “Ood Pühale Ceciliale” jt.

Olulise osa Jaanika Kuusiku lauljarepertuaarist moodustab nüüdismuusika ning teda seob koostöö mitmete Eesti heliloojatega. Näiteks oli üheks esimeseks suuremaks väljakutseks peaosa 2012. aastal esietendunud E. Seppari ooperis „Teine“.  Peale selle on Kuusikuga teinud koostööd näiteks helilooja Kaia Saariaho (Soome), sopran Arianna Savall (Hispaania), oboemängija Riivo Kallasmaa, dirigendid Andres Mustonen, Risto Joost, Toomas Siitan jpt. Solistina on Kuusik üles astunud Tallinna Kammerorkestri, Israel Camerata (Iisrael), ansambel Barrocade (Iisrael), Klaipeda Kammerorkestri (Leedu), Pärnu Linnaorkestri, Corelli Barokkorkestri,  Klaaspärlimäng Sinfonietta ja Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri ees.