• Instrument: klaver

 

Jaanika Rand-Sirp on lõpetanud Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli 1991.a. klaveri erialal (õp. R. Ernstson). Aastast 1991 õppis ta Eesti Muusikaakadeemias prof. Laine Metsa klaveriklassis, mille lõpetas 1996 solisti ja kammeransamblistina. Aastal 2002 kaitses Jaanika Rand- Sirp magistrikraadi Eesti Muusikaakadeemias saateklassi erialal prof. Vilma Mallene ja prof. Helin Kapteni juhendamisel.
J. Rand-Sirp on täiendanud end prof. Arbo Valdma, prof. Klaus Schilde ja prof. Hartmut Hölli meistriklassides.
1994 saavutas ta diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Kil´is. 2003. a. omistati talle Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium.
Alates 1996.a. töötab Jaanika Rand-Sirp tearis Vanemuine pianist-repetiitorina ning Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis õppejõu ja kontsertmeistrina.
Jaanika Rand-Sirp on aktiivselt tegev ka kammermuusikuna, ta on olnud ansamblipartner mitmetele lauljatele (sh. Svetlana Trifonova, Oliver Kuusik, Märt Jakobson, Taavi Tampuu).
Pidev koostöö seob teda instrumentalistide Riivo Kallasmaa ja Rene Sepalaanega loomingulises koosluses Arcus Venti ning vokaalsolistide Heli Veskuse, Annaliisa Pillaku ja Karmen Puisiga ,millest on sündinud mitmed huvitavad vokaalkammermuusika kavad.