• Instrument: saksofon

 

Karl Tippi esimene instrument oli klaver ja selle õpinguid alustas ta Paide Muusikakoolis Astrid Silla klassis. Pärast klaverieriala lõpetamist jätkas ta samas koolis saksofoni õppimist Olavi Oismanni juures. 2011–2015 aastal õppis ta Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis klassikalise saksofoni erialal ning jätkab praegu saksofoniõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakaadeemias. Kompositsiooniõpinguid alustas Tipp 2015. aastal Otsa-koolis Tatjana- Kozlova juhendamisel ning samal aastal käis ka vahetusõpilasena Poolas Varssavis, Karol Szymanovsky nimelises koolis    Erasmus+ programmiga, saksofoni juhendajaks Alicja Wołyńczyk.

  1. aastal astus kompositsiooni erialale G. Otsa nim Tallinna Muusikakoolis.

2017-2018 toimus Erasmuse vahetusaasta Küprosel- European University of Cyprus, Yiannis Miralise käe all.

Karl on edukalt esinenud konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal kus ta on võitnud auhinnalisi kohti, I koht Solon Mihaelidese nimelisel konkursil (Limassol, Küpros, 2017); I preemia Eesti Interpreetide konkurss Puhkpillidele aastal 2018; I koht puhkpillide kategoorias konkursil “Renaissance” (Yerevan, Armeenia, 2019)

Karl on osalenud ka saksofoni meistrikursustel: Johannes Thorell, Johann van dan Linden, Elliot Riley (Rascher Quartett), Ashu Kejariwal, Alfonso Padilla, Elari Ann Evans.

Karl osaleb aktiivselt lisaks solistina esinedes ka koostöös orkestritega nagu Eesti Riiklik Sümfoonia Orkester ja Estonia Teatriorkester.