“Aavik tõestas, et ta on osav kammerpianist, kellel on suurepärane puudutus. Tema legato oli nii sujuv, kui vaid soovida võib, ta oskas anda fraasile kuju ja tema iga noodi või akordi kaalutlused olid alati hästi valitud.” Bachtrack, oktoober 2021

Karolina Aavik on silmapaistev eesti pianist, kes on pühendunud nii soolo- kui ka kammermuusikale, esinedes regulaarselt Euroopa kontserdisaalides.

Tema debüütalbum “AETERNUS” koos kauaaegse ansambelpartneri Hans Christian Aavikuga ilmus 2021. aastal Tallinnas Arvo Pärdi Keskuses, plaadil kõlavad Bachi, Schuberti ja Pärdi teosed. 2022. aastal esinesid nad duona paljudel mainekatel festivalidel nagu Usedomer Musikfestival, Museumskonzerte Frankfurt, Pärnu Muusikafestival, Tallinna Kammermuusikafestival.

2023. aastal ilmub Karolina Aaviku ning viiuldaja Hans Christian Aaviku live- kontsertsalvestus maailma suurima plaadifirma Deutsche Grammophoni uues sarjas “Rising Stars” platvormil STAGE+.

Ta on saanud täiendavat juhendamist Augustin Hadelichilt, Steven Isserliselt, Antoine Tamestitilt, Christoph Eschenbachilt, Sophia Rahmanilt, Erik Schumannilt, Julian Rachlinilt ja paljudelt teistelt.

Karolina on võitnud auhindu mitmetel konkurssidel nii solistina kui ka kammermuusikuna erinevates koosseisudes, nt “Polytechnische Gesellschaft Frankfurt”, “Ilmari Hannikainen Piano Chamber Music Competition”, “VII International Stasis Vainiunas Competition”.

Karolina Aavik alustas haridusteed Narvas ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis (Ira Floss). Tal on nii bakalaureuse- kui ka magistrikraad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias sooloklaveri erialal (vanemlektor Sten Lassmann).
2019. aastal siirdus ta Saksamaale, et õppida kammermuusikat Frankfurdi Muusika- ja Kunstiakadeemias prof Angelika Merkle juhendamisel. Lisaks õppis ta HfMDK-s sooloklaverit prof. Alexej Gorlatchi juures. Alates 2021. aastast õppis ta kõrval Viini Muusika- ja Etenduskunstide Ülikoolis prof. Christoph Eggneri juures ning Viini Muusika- ja Kunsti Erakõrgkoolis prof. Jevgueni Sinaiski juures.

Alates 2019. aastast toetab Karolinat Yehudi Menuhin Live Music Now. V. Frankfurt am Main.