• Instrument: metsasarv
  • Kontakt: kreete.p@gmail.com

 

Kreete Jacob alustas sarveõpinguid 11-aastaselt Tartu valla muusikakoolis Priit Sonni juhendamisel. Gümnaasiumihariduse sai ta Hugo Treffneri gümnaasiumis Tartus, mille lõpetas 2008.aastal. Ta õppis ka H. Elleri nim.Tartu muusikakoolis (õp. Kaido Otsing) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (Prof. Kalervo Kulmala). Õpingud jätkusid Saksamaal, kus ta omandas 2016. aastal bakalaureusekraadi Frankfurdis Muusika- ja Etenduskunstide Kõrgkoolis professor Esa Tapani juhendamisel ning magistrikraadi 2021. aastal Müncheni Muusika- ja Teatriakadeemias professor Johannes Hinterholzeri käe all. On osalenud Michael Höltzeli, Samuel Seidenbergi, Mahir Kalmiku meistrikursustel. Ta on võitnud Grand Prix’ vaskpillide kategoorias ning pälvinud Eesti Kontserti, Eesti Kaitseväe 1orkestri, Eesti Politsei- ja Piirivalveorkestri, Narva Linnaorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri eripreemiad Eesti Vabariiklikul Interpreetide konkursil puhkpillidele (2018).
Aastatel 2007–2011 oli Kreete Jacob Vanemuise Sümfooniaorkestri orkestrant. Ta on olnud Läänemere Filharmoonikute (Baltic Youth Philharmonic) liige (2011–2014) ning praktikant Stuttgardi Filharmoonikutes (2015–2016). Aastate jooksul on ta osalenud mitmete ansamblite ning orkestrite töös nii Eestis kui ka välismaal, sh Eesti Sinfonietta, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Festivaliorkester, Stuttgarti Kammerorkester, Camerata Salzburg. Ta on soleerinud koos sarvemängijate Jürnas Rähni, Mattias Vihmanni ja Artur Reinpõlluga Robert Schumanni teoses „Konzertstück” neljale sarvele ja orkestrile Pärnu Linnaorkestri ees Kaspar Männu juhatusel (2020) ning York Boweni Metsasarvekontserdis Olari Eltsi käe all Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees (2021). Aastast 2021 on ta Vanemuise Sümfooniaorkestri metsasarverühma kontsertmeister, aastast 2022 on metsasarve õpetaja H.Elleri nim Tartu muusikakoolis ja lektor Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Noori metsasarve mängijaid õpetab Ülenurme muusikakoolis.
Aktiivse solisti ja kammermuusikuna on andnud arvukalt kontserte selliste lavapartneritega nagu Priit Volmer, Jaan Ots, Joonatan Jürgenson, Jaanika Rand-Sirp jpt.