• Instrument: orel

 

Kristel Aer on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia (1992) koorijuhtimise erialal prof. Kuno Arengu juures ning õppinud samas orelit prof. Hugo Lepnurme ja Ines Maidre juhendamisel. 1992-1999 õppis ta põhierialana orelit Soomes, Sibeliuse Akadeemia kirikumuusika osakonnas, kust sai kirikumuusika magistrikraadi ja organisti diplomi. Aastatel 1996-1998 täiendas Kristel Aer end Kopenhaageni Kuninglikus Konservatooriumis oreliprof. Hans Fagiuse juures. Veel on ta osalenud L. F. Tagliavini, A. Marconi, L. Lohmanni, J. van Oortmersseni, J. Laukviki ja D. Sangeri meistrikursustel.

Alates 2003. aasta sügisest töötab ta oreliõpetajana Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning alates 2001. aastast EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonnas.

Kristel Aer on esinenud paljudes Eestimaa kirikutes, ka Tallinna rahvusvahelisel orelifestivalil ning andnud kontserte Põhjamaades, Poolas, Tšehhis, Saksamaal ja Venemaal. Ta on osalenud ka orkestriprojektides ning teinud koostööd erinevate kooride ja solistidega. Viimasel ajal on olnud hea koostöö klavessiinimängija Ene Naelaga ja fagotist Peeter Sarapuuga.

Tema orelimängu võib kuulda neljal CD-plaadil, Juuru, Kadrina, Hageri ning Tallinna Metodisti kiriku orelil.

Kristel Aer kuulub Hugo Lepnurme Muusikaühingu juhatusse ja on olnud tegev orelifondides Juurus, Hageris, Kadrinas, Tartu Pauluses ning Saaremaal Kihelkonnal. 2007. aasta suvest korraldab ta kontserdisarja “Juuru Orelisuvi”. Alates 2008. aasta lõpust on Aer Muinsuskaitseameti juurde kuuluva Muusikainstrumentide ekspertkomisjoni liige, samuti kuulub ta Eesti Orelisõprade Ühingu (EOÜ) juhatusse.