• Instrument: klaver

Lea Leiten on õppinud klaverimängu Tallinna Muusikakeskkoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Kalle Randalu ja Peep Lassmanni juures. Ta on täiendanud end Roger Vignoles’i meistriklassis Savonlinnas ja suvekursustel “Holland Music Session”.

1986. a. saavutas Lea Leiten II preemia Čiurlionise nim. pianistide konkursil Vilniuses ja 1988. a. diplomi vabariiklikul pianistide konkursil Tallinnas. Teda on autasustatud parima kontsertmeistri tiitliga vabariiklikel ja rahvusvahelistel keelpilli- ja puhkpillimängijate konkurssidel.

Lea Leiten on koos musitseerinud mitmete tuntud muusikutega nagu N. Punder, T. Vavilov, M. Vind, M. Männi, L. Ugandi, A. Tammesalu, U. Vulp, keelpillikvartett “Noobel Nelik”. Ta on 1999. a. moodustatud kollektiivi “Reval Ensemble” liige. Esinetud on mainekatel uue muusika festivalidel NYYD Tallinnas, “Gaida” Vilniuses, “Is Arti” Kaunases ning Wagneri nim. saalis Riias ja kontsertreisil Belgias. Lea on osalenud mitmel korral klaverisaatjana rahvusvahelisel konkursil “Noor Muusik”, samuti andnud kontserte Iisraeli vioolasolisti Avri Levitani ning Rootsi kontrabassimängija Björn Malmqvistiga.

Aastail 2006-2008 läbis L. Leiten täienduskursuse prof. Matti Reimanni juures teemal “L. van Beehoveni klaveri- ja viiulisonaatide interpretatsioon”.
Praegu töötab Lea Leiten Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Tallinna Muusikakeskkoolis kontsertmeistrina ja tegutseb aktiivse kammermuusikuna.