• Instrument: klaver
  • Kontakt: lea.valiulina@gmail.com

 

Lea Valiulina omandas 2021. aastal prof Peep Lassmanni juhendamisel EMTA magistrikraadi cum laude. Bakalaureuse ja magistri kraadide omandamise käigus täiendas ta end nii Londoni Guildhall School of Music & Drama’s kui ka Peterburi Riiklikus Konservatooriumis.

Hetkel Lea esineb pidevalt nii solisti, kontsertmeistri kui ka kammermuusikuna arvukatel kontsertidel ja festivalidel. Ta on esinenud kontsertidel Eestis, Lätis, Soomes, Venemaal, Saksamaal, Prantsusmaal, Inglismaal ja Itaalias.

2019 a. sügisel IX Eesti Pianistide konkurssil saavutas ta helilooja Pärt Uusbergi eripreemia parima uudisteose esitamise eest. Samal aastal ta oli Theodor Steini konkursi III koha võitja. Lea Valiulina on soleerinud Narva linna Sümfooniaorkestri, Georg Otsa nim Muusikakooli Sümfooniaorkestri ja EMTA Sümfooniaorkestri ees. Tema lai repertuaarivaldamine ja mitmekesine muusikaline tegevus on andnud talle võimaluse koostööks selliste orkestritega nagu Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, EMTA Sümfooniaorkester, Georg Otsa nim Muusikakooli Sümfooniaorkester ja Tallinn International Youth Orchestra.

Alates 2019. aastast Lea Valiulina on teinud tihedat koostööd saksofonist Karl Tipiga. Eesti Interpreetide liikmetena nad on esinenud mitmel pool Eestit erinevate kontsertide ning festivalide raames, esitades laia repertuaari Bachist Tipini.

Alates 2022. aastast Valiulina töötab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia puhkpilliosakonnas kontsertmeistrina.

  1. aasta sügisel Lea oli konkursi Vilnius Scarlatti Award III preemia laureaat.