• Instrument: viiul

 

Viiuldaja Leena Laas on esinenud solisti ja ansamblistina Eestis, Soomes, Rootsis, Venemaal ja Saksamaal ning arvukatel kontsertidel esitanud lisaks klassikalisele põhirepertuaarile ka palju eesti muusikat. Koostöös Nata-Ly Sakkosega on valminud CD “Poème d’amour”. Ta on olnud mitmete orkestrite ja projektikollektiivide liige: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia orkester, Kremerata Baltica, Pärnu Linnaorkester, Jyväskylä Linnaorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Eesti Simfonietta, aastatel 1998-2015 oli oma sünnilinna Narva Sümfooniaorkestri kontsertmeister.

Leena Laas on täiendanud end nimekate professorite juhendamisel arvukatel meistrikursustel selliste tunnustatud professorite käe all nagu Igor Bezrodnõi, Anatoli Reznikovski, Zorja Shihmurzajeva, Regis Pasquier ja Gérard Poulet, Sigiswald Kuijken, Kreeta-Maria Kentala. Lisaks on ta osalenud barokkviiulivirtuoosi Anton Steck’i meistrikursusel Kölnis, jätkas enesetäiendamist barokkviiuli guru Andrej Rešetini juures Peterburis, võttis osa Maria Krestinskaja (Venemaa), Jevgeni Sviridovi (Saksamaa), Peter Spiski (Holland) ja Ann Wallströmi (Rootsi) meistrikursustel.

2020 aasta suvel Leena Laas on lõpetanud Teatri- ja Muusikaakadeemia magistratuuri Varajase muusika interpretatsiooni osakonnas barokkviiuli erilal. Ta annab soolokontserte samuti ka barokkviiuliga ja osaleb barokkansamblite ja barokkorkestrite projektides.           

Lisaks aktiivsele interpreeditegevusele on Leena Laas viiulipedagoog Keila ja Nõmme Muusikakoolis ning ta on juhendanud meistrikursusi ka Soomes Kokkolas  ja Rootsis Stokholmis.